Steve Jobs najbardziej wpływowy w świecie technologii

Steve Jobs najbardziej wpływowy w świecie technologii

17.09.2010 15:00

Szef firmy Apple, Steve Jobs, został uznany za najbardziej wpływową osobę w świecie technologii. Ranking sporządził magazyn T3.

Jobs znalazł się na pierwszym miejscu spośród 100 najbardziej wpływowych na technologię osób. Zdaniem dziennikarzy T3 zasłużył sobie na to miejsce dzięki wprowadzeniu nowej wersji systemu iOS, a także produktom zaprezentowanym przez firmę Apple w tym roku - iPadowi i telefonowi iPhone 4. Drugie i trzecie miejsca w rankingu zajęli najwięksi rywale Jobsa, czyli Steve Ballmer z Microsoftu i Eric Schmidt z Google’a. Ballmer znalazł się tak wysoko dzięki wprowadzeniu na rynek systemu Windows 7, który cieszy się ogromną popularnością wśród klientów na całym świecie. Z kolei Schmidt musiał podzielić się trzecim miejscem ze swoimi kolegami z firmy Google - Larrym Page’em i Sergeyem Brinem.

Na dalszych pozycjach znaleźli się między innymi: Mark Zuckerberg, twórca Facebooka (6 miejsce), Andy Rubin, twórca smartfona Palm Pre (8 miejsce) i Satoru Iwata, szef Nintendo (10 miejsce). Ranking T3 pokazuje przede wszystkim, jakie wrażenie na mediach wywarły ostatnie produkty firmy Apple. Zauważona została także rosnąca popularność Windowsa 7, dzięki któremu Microsoft zdołał odrobić straty po problemach z wcześniejszą wersją systemu.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (24)