Steve Jobs obchodzi urodziny

Steve Jobs obchodzi urodziny

24.02.2010 11:41, aktualizacja: 24.02.2010 15:10

Dzisiaj Steve Jobs (ur. 24.02.1955), szef firmy Apple, obchodzi 55 urodziny. Mimo dojrzałego wieku, a także ciężkich przeżyć związanych z chorobami, Jobs nie zamierza porzucić steru spółki z Cupertino. Pod jego kierownictwem Apple wyrósł na jedną z najbardziej cenionych firm komputerowych na świecie.

Jobs urodził się w San Francisco, w 1972 r. ukończył liceum w Cupertino, gdzie poznał Steve’a Wozniaka. Obaj panowie wespół z Ronaldem Wayne’em założyli w 1976 r. firmę Apple. W tym samym roku opracowali komputer domowy Apple, a wkrótce później Apple II. W 1984 r. swoją premierę miał pierwszy Macintosh, który promowany był słynną reklamą wzorowaną na powieści George’a Orwella „Rok 1984”. Rok później Jobs odszedł z Apple i założył własną firmę NeXT.

Chociaż praca w NeXT odniosła pewien sukces - m.in. zakup studia Pixar znanego z animacji komputerowej - Jobs chciał wrócić do Apple’a. Udało się to dopiero w 1996 r. kiedy firma z Cupertino na skutek błędnych decyzji znalazła się w trudnej sytuacji. Jobs w ciągu kilku lat wyprowadził Apple’a z dołka finansowego. Przyczyniła się do tego m.in. premiera pierwszego iMaka w 1998 r. Jednak prawdziwy sukces firma odniosła dzięki iPodom (2001 r.) i sklepowi iTunes Store.

Ostatnie lata to pasmo sukcesów Apple’a. Dzięki wprowadzeniu telefonu iPhone w 2007 r. firma Jobsa stała się trzecim pod względem wielkości producentem na rynku smartphone’ów. Najnowszy produkt Apple’a - tablet iPad - będzie dostępny w sprzedaży pod koniec marca tego roku. Sam Jobs, mimo przejścia operacji i rekonwalescencji związanych z rakiem trzustki, nie zamierza opuszczać firmy. W 2009 r. wartość Apple'a przekroczyła 50 mld dolarów.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (40)