MacOSGrafikaModelowanie 3DStrata Design 3D CX
Strata Design 3D CX ikona

Strata Design 3D CX8.0

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Strata Design 3D SE to program do modelowania i projektowania w trzech wymiarach, przeznaczony głównie do tworzenia modeli produktów i wizualizacji reklamowych, do drukowania, oglądania na ekranach lub w wirtualnej rzeczywistości. Można w nim stworzyć model od podstaw, nałożyć na niego tekstury i wyrenderować prezentację produktu. Ta wersja programu jest przeznaczona dla początkujących i do nauki.

Modelowanie w Design 3D SE bazuje na tradycyjnych narzędziach, jak wielokąty, krzywe Beziera i operacje boole'owskie. Kształty można importować także z Illustratora.

Przy nakładaniu tekstur można skorzystać z wbudowanych materiałów oraz wielu dodatkowych narzędzi. Po imporcie własnych zasobów można dowolny obraz owinąć wokół dowolnego obiektu trójwymiarowego, można stosować mapy wypukłości, a także generować realistyczne metale dzięki mapom anizotropowym. Można także teksturować podzbiory wielokątów.

Przed stworzeniem modelu można wybrać dla niego scenerię, która zastąpi studio fotograficzne. Po umieszczeniu obiektu w przestrzeni wirtualnego studia można sięgnąć po inne tła, narzędzia do modelowania światła, ustawić kilka kamer oraz zdefiniować środowisko. Poza renderami fotorealistycznymi można także tworzyć szkice i obrazy komiksowe.

Strata Design 3D SE 7 może importować i eksportować materiały w wielu formatach używanych w branży: Collad, Illustrator/EPS, Photoshop PSD, STL, 3DS, DXF, OBJ i VRML 1 oraz 2. Może także korzystać z fontów TrueType i przygotować modele do wydruku na drukarkach przestrzennych.

Sporo materiałów szkoleniowych można znaleźć na stronie Strata 3D University.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentStrata
Liczba pobrań177
Data aktualizacji21 lut 2017
System operacyjnymacOS
LicencjaTestowa (trial)
Strata Design 3D CX ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)