StreetView już w 50 krajach, największa aktualizacja w historii przynosi mnóstwo zdjęć z Polski

StreetView już w 50 krajach, największa aktualizacja w historii przynosi mnóstwo zdjęć z Polski

23.04.2013 15:52, aktualizacja: 23.04.2013 18:35

Google wprowadził dziś największą aktualizację danych StreetView w historii usługi. Obszar, na którym można wybrać się na wirtualny spacer, znacznie powiększył się przede wszystkim w Polsce i Rumunii. Do tej pory w naszym kraju można było obejrzeć wybrane miasta, teraz trójwymiarowy widok dostępny jest na drogach wojewódzkich i nawet na wielu powiatowych i gminnych (na gruntówki samochody Google się nie zapuszczały). Dane uzupełniają zdjęcia użytkowników serwisu Panoramio.

Obraz

Liczba państw, które możemy oglądać na StreetView, dobiła do okrągłych 50 dzięki dodaniu zdjęć z Węgier i Lesotho. Pierwszy raz można wybrać się na wirtualną wycieczkę do centrum Budapesztu, zobaczyć sławny Most Łańcuchowy, budynek Parlamentu, Zamek Królewski lub baseny i termy Széchenyi Fürdő. W południowoafrykańskim Lesotho można obejrzeć jeden z najstarszych na kontynencie kościołów ewangelickich, zabytki architektury, wijące się drogi i malownicze jeziora.

W sumie ostatnia aktualizacja wprowadziła obrazy z 563 tysięcy kilometrów dróg w 14 krajach. Poza Polską i Rumunią odświeżone zostały zdjęcia między innymi z Francji, Włoch, Rosji, Singapuru i Tajlandii. Na StreetView znalazły się również nowe ciekawe obiekty, w tym Pałac Pena w Lizbonie, świątynia Sha Tin Che Kung w Hongkongu czy irlandzki Zamek Kilkenny.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (49)