Stworzył system analizujący Wiadomości TVP. Mają ekspertów od wszystkiego, w kółko tych samych

Stworzył system analizujący Wiadomości TVP. Mają ekspertów od wszystkiego, w kółko tych samych
Źródło zdjęć: © YouTube
Konrad Siwik

25.10.2021 13:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twitterowicz posługujący się pseudonimem FlasH stworzył banalny, acz wyjątkowo skrupulatny system analizujący Wiadomości TVP. Pozwala on na sprawdzenie nazwisk ekspertów Telewizji Publicznej, które najczęściej pojawiają się w programie.

System opracowany przez twitterowicza nie jest nowy, bo powstał ponad 2 lata temu, ale w ostatnim czasie robi się o nim coraz głośniej. W dużej mierze za sprawą ponownego pojawienia się Donalda Tuska w polskiej polityce, który aktualnie jest wrogiem telewizji publicznej numer jeden.

W jednym z ostatnich wpisów FlasHa możemy zapoznać się z liczbą pięści Donalda Tuska, które pojawiły się w Wiadomościach. W jednym z ostatnich wydań doszło nawet do combo, a zwinięta w garść dłoń lidera Platformy została pokazana dwukrotnie. W sumie w programie pojawiło się już 27 takich ujęć. Do tego dochodzi jeszcze obowiązkowy "fur Deutschland", który od stycznia można było usłyszeć 97 razy.

Warto jednak przyjrzeć się nieco bliżej systemowi opracowanemu przez twórcę witryny Ekspercitvpis.info. To właśnie na niej możemy sprawdzić, jak często nazwisko danego eksperta pojawia się w wydaniach Wiadomości TVP. Program robi on zrzut ekranu co 7/10 sekundy, zbierając od 1,5 do 1,8 tys. screenów z każdego wydania. Następnie analizuje zebrany materiał, wyszukując podobne sceny, nazwiska itd.

"Podliczyłem wszystkie występy najpopularniejszych komentatorów #wiadomości #tvpis od początku tego roku. Łącznie 772 wypowiedzi ze screenshotem i linkiem do wideo.


W ¾ tegorocznych wydań wystąpił Stankowski lub jeden z Karnowskich. W sumie 199 wypowiedzi" – pisze FlasH w poście przypiętym na samej górze jego profilu.

Pierwsza dziesiątka najpopularniejszych komentatorów prezentują się następująco:

  • Adrian Stankowski 76 wypowiedzi,
  • Michał Karnowski (62),
  • Jacek Karnowski (61),
  • Tomasz Sakiewicz (53),
  • Mieczysław Ryba (50),
  • Miłosz Manasterski (42),
  • Zbigniew Krysiak (39),
  • Dorota Kania (39),
  • Henryk Domański (37),
  • Wojciech Wybranowski (34).

Oczywiście wcale nie musi to oznaczać, że każdy z ekspertów regularnie odwiedza siedzibę TVP. Po prostu ich wypowiedzi zachowane w archiwum są wykorzystywane przy każdym możliwym materiale, którego temat pokrywa się z tym, co w przeszłości mówił dany komentator.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (382)
Zobacz także