Surface Phone'a nie będzie, ale Microsoft obiecuje nam inną „niespodziankę”

Surface Phone'a nie będzie, ale Microsoft obiecuje nam inną „niespodziankę”

Panas Panay, szefa działu Surface w Microsofcie
Panas Panay, szefa działu Surface w Microsofcie
16.07.2018 20:49, aktualizacja: 28.11.2018 13:40

Microsoft ciągle liże rany po porażce mobilnej wersji Windowsa, za którą niewiele osób tęskni. Mało tego. Według najświeższych plotek, a tych ostatnio jest naprawdę mnóstwo, firma z Redmond w ogóle nie planuje powrotu na rynek smartfonów, choć tajemniczo uprzedza, że szykuje pewną niespodziankę.

Co prawda Panas Panay, szef działu Surface w wywiadzie dla Wired przyznał, że Microsoft pracuje nad wieloma urządzeniami, ale „do tych urządzeń nie należy Surface Phone”. Pytanie na temat Andromedy nieco zbiło rozmówcę z tropu. Panay odparł, że czeka nas wiele nowych rodzajów urządzeń Surface i zaznaczył, że:

Komunikacja ciągle ewoluuje i jeśli nikt nie wymyśli następcy smartfona, Microsoft sam się prędzej czy później o to postara. Myślę, że musimy szukać tam, gdzie są jakieś niezaspokojone potrzeby użytkowników. To jest kierunek, w którym podążamy bo wiemy, że sposób, w jaki ludzie będą się komunikować ulegnie zmianie.

Powrót na rynek smartfonów byłby dla Microsoftu bardzo trudny, choć nie niemożliwy. Firma mogłaby stworzyć własny system w oparciu o Android Open Source Project i odpowiednio go zmodyfikować. Obecnie nie ma miejsca na zupełnie nowy system operacyjny, bowiem dojrzałość Androida i iOS oraz rozmiar ekosystemów związanych z poszczególnymi platformami jest tak duży, że każdy nowy gracz zostałby po prostu zmieciony w przeciągu chwili. Doskonale wiemy, jaką porażką były systemy mobilne Windows oraz Firefox OS – obecnie to tylko mało przyjemne wspomnienia.

Swoją drogą, pomijając system operacyjny, telefony z serii Lumia były dość udanymi konstrukcjami, które nadal cieszą się wśród użytkowników sporym uznaniem. Być może nowa seria smartfonów z serii Surface zyskałaby rynkową przychylność, ale najważniejszym czynnikiem musiałby być popularny i lubiany system operacyjny. Wybór wydaje się oczywisty.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że te wszystkie zapowiedzi, spekulacje, zaprzeczanie i podkręcanie napięcia to tylko zasłona dymna przed premierą naprawdę ciekawego urządzenia. Być może będzie to kolejne urządzenie z serii Surface z Andromeda OS? Ostatnie miesiące obfitowały w różnorodne plotki i informacje z sieci, które z jednej strony mówiły o wstrzymaniu prac nad smartfonem z Andromeda OS, by zaraz potem wszystko odkręcić i napoić nas nowymi informacjami. Jak to się wszystko skończy? Czas pokaże, choć jesteśmy pewni, że do momentu oficjalnej prezentacji pojawi się jeszcze mnóstwo sensacyjnych doniesień.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)