Surface Phone'a nie będzie, ale Microsoft obiecuje nam inną „niespodziankę”

Surface Phone'a nie będzie, ale Microsoft obiecuje nam inną „niespodziankę”16.07.2018 20:49
Panas Panay, szefa działu Surface w Microsofcie
Panas Panay, szefa działu Surface w Microsofcie

Microsoft ciągle liże rany po porażce mobilnej wersji Windowsa, za którą niewiele osób tęskni. Mało tego. Według najświeższych plotek, a tych ostatnio jest naprawdę mnóstwo, firma z Redmond w ogóle nie planuje powrotu na rynek smartfonów, choć tajemniczo uprzedza, że szykuje pewną niespodziankę.

Co prawda Panas Panay, szef działu Surface w wywiadzie dla Wired przyznał, że Microsoft pracuje nad wieloma urządzeniami, ale „do tych urządzeń nie należy Surface Phone”. Pytanie na temat Andromedy nieco zbiło rozmówcę z tropu. Panay odparł, że czeka nas wiele nowych rodzajów urządzeń Surface i zaznaczył, że:

Komunikacja ciągle ewoluuje i jeśli nikt nie wymyśli następcy smartfona, Microsoft sam się prędzej czy później o to postara. Myślę, że musimy szukać tam, gdzie są jakieś niezaspokojone potrzeby użytkowników. To jest kierunek, w którym podążamy bo wiemy, że sposób, w jaki ludzie będą się komunikować ulegnie zmianie.

Powrót na rynek smartfonów byłby dla Microsoftu bardzo trudny, choć nie niemożliwy. Firma mogłaby stworzyć własny system w oparciu o Android Open Source Project i odpowiednio go zmodyfikować. Obecnie nie ma miejsca na zupełnie nowy system operacyjny, bowiem dojrzałość Androida i iOS oraz rozmiar ekosystemów związanych z poszczególnymi platformami jest tak duży, że każdy nowy gracz zostałby po prostu zmieciony w przeciągu chwili. Doskonale wiemy, jaką porażką były systemy mobilne Windows oraz Firefox OS – obecnie to tylko mało przyjemne wspomnienia.

Swoją drogą, pomijając system operacyjny, telefony z serii Lumia były dość udanymi konstrukcjami, które nadal cieszą się wśród użytkowników sporym uznaniem. Być może nowa seria smartfonów z serii Surface zyskałaby rynkową przychylność, ale najważniejszym czynnikiem musiałby być popularny i lubiany system operacyjny. Wybór wydaje się oczywisty.

Trudno oprzeć się wrażeniu, że te wszystkie zapowiedzi, spekulacje, zaprzeczanie i podkręcanie napięcia to tylko zasłona dymna przed premierą naprawdę ciekawego urządzenia. Być może będzie to kolejne urządzenie z serii Surface z Andromeda OS? Ostatnie miesiące obfitowały w różnorodne plotki i informacje z sieci, które z jednej strony mówiły o wstrzymaniu prac nad smartfonem z Andromeda OS, by zaraz potem wszystko odkręcić i napoić nas nowymi informacjami. Jak to się wszystko skończy? Czas pokaże, choć jesteśmy pewni, że do momentu oficjalnej prezentacji pojawi się jeszcze mnóstwo sensacyjnych doniesień.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)