Surface Phone z Andromeda OS: debiut nowego urządzenia Microsoftu w 2019 roku?

Strona główna Aktualności

O autorze

W Internecie znów głośno jest o nadchodzącym, nowym urządzeniu Microsoftu z serii Surface, które wyposażone zostanie najpewniej w zupełnie nowy system: Andromeda OS. Ostatnie tygodnie obfitowały w kolejne doniesienia związane z premierą i wiele mogło wskazywać na to, że Microsoft faktycznie intensywnie pracuje nad nowym sprzętem, aby zdążyć pokazać go przyszłym użytkownikom (zgodnie z pierwotnym założeniem) jeszcze w drugiej połowie 2018 roku.

I choć nadal nie ma pewności, czy doniesienia dotyczą nowego smartfona (który zostałby najpewniej nazwany Surface Phonem), czy też chodzi o tablet, który mógłby być składany i wyposażony w dwa wyświetlacze, to nadzieja użytkowników spragnionych ciekawych nowości sprzętowych Microsoftu umiera ostatnia, a w sprawie pojawiły się nowe ciekawostki. Jak donosi teraz serwis Thurrott, powołując się na anonimowe źródła wprost z Microsoftu, nowe urządzenie co prawda nie pojawi się w 2018 roku, ale realnym terminem wydaje się druga połowa roku 2019.

Dodatkowe informacje wskazują na to, że Microsoft zajęty jest teraz przede wszystkim dopracowywaniem szczegółów. Jak zauważa Thurrott, ponieważ urządzenie będzie należeć do serii sprzętów z linii Surface, a ta jednoznacznie kojarzy się już z urządzeniami klasy premium, to nie może być mowy o jakiejkolwiek wpadce. A o to może być łatwo, szczególnie gdyby potwierdziły się przypuszczenia, że mowa jest o sprzęcie wyposażonym w dwa wyświetlacze. Nie mniej problemów może sprawiać Andromeda OS – jeszcze niedawno to właśnie z powodu problematycznego oprogramowania prace nad nowym urządzeniem miały zostać wstrzymane.

Warto przypomnieć, że ostatnie doniesienia dotyczące nowego urządzenia Microsoftu bywają ze sobą sprzeczne. W trakcie ostatniej serii informacji w tym zakresie, na początku pojawił się entuzjazm związany z wystąpieniem Andromedy na liście obsługiwanych systemów nowej gry Microsoftu i rzekomymi pięcioma trybami pracy nowego sprzętu, ale szybko został zgaszony doniesieniami o wstrzymaniu dalszych prac nad projektem.

Ostatecznie jednak temat znów stał się popularny, a to za sprawą odkrycia interesującego fragmentu kodu w Windowsie 10. Mowa o funkcjach, które umożliwiają tworzenie aplikacji UWP z widokiem podzielonym na dwa panele. Spekuluje się, że może być to związane właśnie z rozwojem Andromedy, która miałaby działać na sprzęcie z dwoma wyświetlaczami.

© dobreprogramy
s