Świetne nowości w Gboard: wygodna edycja i nowy tryb jednej ręki

Świetne nowości w Gboard: wygodna edycja i nowy tryb jednej ręki

Świetne nowości w Gboard: wygodna edycja i nowy tryb jednej ręki
06.04.2017 14:06

Dostępna jest już nowa wersja beta popularnej androidowej klawiatury od Google, Gboard. Jest ona jednym z najlepszych i najpopularniejszych tego typu programów, a wprowadzone nowości jeszcze bardziej dystansują konkurencję: przydatna nowość pojawiła się między innymi w kwestii edycji już wprowadzonego tekstu, co na Androidzie bywa niewygodne.

Obraz

W nowej wersji beta klawiatury Gboard dostajemy nowy panel, w którym można wygodniej nawigować po wprowadzonym tekście. Dostępne są tam strzałki nawigacyjne, przyciski przechodzenia do początku lub końca fragmentu, a także przycisk służący do zaznaczania części tekstu.

Ponadto po prawej stronie panelu pojawiły się przyciski, pozwalające łatwo kopiować i wklejać. Jedyną wadą tej przydatnej funkcji jest dość niewygodny dostęp: najpierw nacisnąć trzeba ikonę z logo Google, a potem kolejny przycisk.

Kolejną nowość stanowi przebudowany tryb obsługi jedną ręką. Odtąd, oprócz dotychczas dostępnych funkcji, otrzymaliśmy możliwość dostosowania pozycji i wymiarów do własnych potrzeb. Po wybraniu tej opcji możliwe jest zmiana pozycji oraz rozmiarów.

Obraz

Oprócz tych przydatnych nowości, Google dodało także mniejsze usprawnienia: z poziomu paska Google istnieje teraz możliwość szukania GIF-ów, ponadto możliwe jest także ustawienie zaokrąglenia narożników klawiszy wirtualnej klawiatury. Najnowszą wersję beta znaleźć można w naszej bazie, nowości będą dostępne po dołączeniu do testów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (21)