WindowsInternet i komunikacjaDodatki do klientów poczty e-mailsyncmarx dla Firefoksa
syncmarx dla Firefoksa ikona

syncmarx dla Firefoksa0.2.0 Alpha

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item

syncmarx to rozszerzenie do synchronizacji zakładek między przeglądarkami, które stanowi alternatywę dla popularnego i nierozwijanego już Xmarks.

Tworząc Syncmarx autor kierował się kluczowymi kryteriami, które spełniał Xmarks. Rozszerzenie musi być darmowe, synchronizować zakładki bez limitu i automatycznie, korzystać z natywnej kolekcji zakładek w przeglądarce i synchronizować dane między Chromem i Firefoksem. Rozszerzenie nie ma własnych serwerów, a jako pośrednik w synchronizacji służy konto Dropbox użytkownika. Po zainstalowaniu rozszerzenia w wybranej przeglądarce trzeba powiązać je ze swoim Dropboxem, a na wirtualnym dysku zostanie zapisany zaszyfrowany plik, zawierający listę zakładek.

W ustawieniach nie znajdziemy wielu opcji, co w przypadku tego rozszerzenia jest zaletą. Możemy ustalić częstotliwość synchronizacji zakładek oraz przygotować sobie różne profile i w razie potrzeby „ściągać” do przeglądarki konkretny zestaw zakładek. Po dodaniu lub usunięciu pozycji drzewo w przeglądarce zostanie porównane z drzewem w pliku i na podstawie znaczników czasowych ustalona zostanie „aktualna” wersja kolekcji zakładek. Można też w każdej chwili wymusić pobieranie zakładek z określonego profilu – wtedy wszystkie zakładki w menu zostaną nadpisane tymi z Dropboxa.

Ocena redakcji
3.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentGreg McLeod
Liczba pobrań62
Data aktualizacji4 maj 2018
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
syncmarx dla Firefoksa ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)