Synfig Studio 1.2 – nowy szybki silnik i synchronizacja ruchu ust w otwartym pakiecie animacyjnym

Synfig Studio 1.2 – nowy szybki silnik i synchronizacja ruchu ust w otwartym pakiecie animacyjnym

10.01.2017 21:22

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Słynny opensource’owy pakiet animacyjny Synfig Studio otrzymałdziś dużą aktualizację. Program znany i lubiany szczególniewśród miłośników japońskiej szkoły animacji doczekał sięprzede wszystkim całkowicie nowego silnika renderującego, któryobiecuje znaczący wzrost wydajności zarówno dla grafiki bitmapowejjak i wektorowej dzięki pełnemu wsparciu dla wielowątkowości orazzmniejszenie zużycia pamięci.

The Beautiful Queen Marya Morevna: Demo

Te udokumentowanebenchmarkami deklaracje (w niektórych wypadkach mamy do czynienia zkilkukrotnym wzrostem szybkości oraz o połowę mniejszymobciążeniem RAM) to jednak nie wszystko. Druga ważna nowość topołączenie Synfiga z oprogramowaniem Papagayo,które służy do synchronizacji ruchu ust postaci z mową –potrafi on dopasować kształt ust do wypowiadanych fonemów.Niestety jeszcze nie ma tu wsparcia dla języka polskiego, alewszystko w rękach społeczności.

Synfig + Papagayo: Lipsync Tutorial

Oprócz tych dwóch wielkich nowości, Synfig 1.2 to dziesiątkipomniejszych zmian, wśród nich specjalna warstwa do animacji czasu(np. do robienia efektów slo-mo), zupełnie nowe okno preferencji,nowy konwerter plików animacji, który póki co odczytuje dane zplików w formacie PGO, porządki w interfejsie warstw i grup,ulepszenia selekcji, możliwość ukrycia menu dla zwiększeniailości dostępnego miejcca oraz nieco poprawek błędów i usterek.

Zainteresowanych Synfigiem 1.2 na Windowsa zapraszamy do naszejbazyoprogramowania. To narzędzie niewątpliwie o wielkichmożliwościach, które pozwala tworzyć naprawdę wysokiej klasyanimacje. Jeśli chcecie pomóc w jego rozwoju, to zapraszamy nastronę Morevna naPatreonie, gdzie można wesprzeć twórców tego ważnegoopensource’owego projektu.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)