AndroidGryLogiczne i karcianeSzachy
Szachy ikona

Szachy2.50.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Szachy to bezpłatna, klasyczna grą planszową w wersji na Androida. Można w niej zagrać ze znajomym online, zmierzyć się z komputerem na jednym z kilku poziomów trudności albo rozwiązywać łamigłówki strategiczne, w których trzeba doprowadzić do mata określoną liczbą ruchów.

Aplikacja Szachy zawiera funkcje zarówno dla graczy początkujących, jak i zaawansowanych, które nie pozwolą nikomu się nudzić i sprawią, że każda rozgrywka będzie inna. Można wybrać kolor planszy, jeden z dwóch rodzajów figur oraz białe lub czarne pionki. Podczas rozgrywki można cofnąć ruch i zmienić układ sił. Początkujący gracze mogą korzystać z podpowiedzi – wtedy podświetlone zostaną pionki, które mogą się ruszyć, a po dotknięciu każdego z nich zobaczymy pola, na których można je postawić. Ponadto w każdej rozgrywce można skorzystać z kilku podpowiedzi.

Poza możliwością rozgrywki z komputerem w aplikacji znajdziemy sekcję z wyzwaniami. Są to łamigłówki, w których zadaniem gracza jest doprowadzić do mata w wyznaczonej liczbie ruchów. Rozwiązywanie wyzwań pozwala odblokować kolejne, które będą trudniejsze. Pozwala to doskonalić umiejętności szachowe we własnym tempie. Ponadto w grze zjanduje się system osiągnięć, które zdobywamy grając.

Autorem silnika do Szachów jest polski programista, szachowy entuzjasta i znany twórca programów szachowych Paweł Kozioł.W przygotowaniu jest więcej wyzwań, tablica wyników, możliwość grania online ze znajomymi oraz inne silniki szachowe.

W darmowej wersji aplikacji można rozwiązać 3 wyzwania, kolejne zostaną odblokowane po obejrzeniu reklamy. Można też zapłacić za grę całkowicie wolną od reklam i z większą liczbą podpowiedzi.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań1 210
Data aktualizacji19 lis 2023
System operacyjnyAndroid 8.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
Szachy ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)