Szef marketingu kart graficznych odchodzi z Intela. Nawet nie dotrwał do premiery

Chris Hook, fot. Materiały prasowe firmy Intel
Chris Hook, fot. Materiały prasowe firmy Intel
Piotr Urbaniak

28.11.2019 13:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Samodzielne karty graficzne Intela jeszcze nie zdążyły się ukazać, a jednak szef marketingu Chris Hook, odpowiedzialny za ich promocję, złożył wypowiedzenie. Wraz z nim pracę porzuciła jedna z jego podwładnych, Heather Lennon, donosi TweakTown.

Sytuacja jest o tyle niespodziewana, że Chris Hook i Heather Lennon pracę dla Intela ledwie zdołali rozpocząć. Hook został ściągnięty na przełomie kwietnia i maja 2018 roku z Radeon Technologies Group jako specjalista ds. reklamy kart graficznych i miał pokierować premierą datowanych na 2020 układów Intel Arctic Sound. Jak widać, zmienił plany. Lennon natomiast dołączyła do niebieskich jeszcze później, bo w kwietniu br.

Pół żartem, pół serio: dopiero skończyła okres próbny i nauczyła się imion współpracowników, a już odchodzi. Nawet w branży technologicznej, gdzie rotacja pracowników bywa zazwyczaj spora, to zdecydowanie nieczęste zjawisko. Zwłaszcza wśród osób rozpoznawalnych, a za takie trzeba uznać zarówno Chrisa Hooka, jak i Heather Lennon.

Nie wiadomo, dokąd byli już pracownicy Intela zamierzają udać się tym razem, ale źródło podaje, że będzie to jedno miejsce. Za kulisami mówi się, że chodzi o firmę Nuvia, startup dążący do stworzenia rewolucyjnego procesora serwerowego.

Taki wniosek nie jest pozbawiony podstaw. W minionym tygodniu szeregi Nuvii zasilił wspólny znajomy Hooka i Lennon, Jon Carvill, przechodząc tam właśnie z Intela. Widać, że Nuvia się aktualnie zbroi i nie szczędzi grosza na znanych specjalistów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (29)