Szef Suna oskarża Steve’a Jobsa

10.03.2010 14:50, aktual.: 10.03.2010 15:38

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Jonathan Schwartz oskarżył na swoim blogu Steve’a Jobsa, szefa Apple’a, o próbę szantażu. Zdaniem prezesa Suna, Jobs groził mu, że jeśli nie wycofa się z prac nad prototypowym interfejsem użytkownika, pozwie go do sądu. Sprawa miała miejsce w 2003 r.

Dobrze rozumiem Google’a - Steve Jobs mi też groził pozwem - pisze na swoim blogu Schwartz. Odniósł się w ten sposób do pozwu wobec HTC jaki skierował do sądu Apple. Firma oskarża konkurenta o kradzież patentów wykorzystanych później w smartfonach takich jak Nexus One czy HTC Desire. Oprogramowanie dla tych telefonów dostarczył Google. Więcej na ten temat pisaliśmy kilka dni temu. Schwartz przywołuje sprawę sprzed siedmiu lat, kiedy - jego zdaniem - Jobs groził mu pozwem podczas prac nad prototypowym interfejsem graficznym dla systemu Linux. Projekt Looking Glass narusza patenty zarejestrowane przez Apple’a, miał powiedzieć podczas prywatnej rozmowy Jobs.

Schwartz zarzucił to samo Jobsowi w stosunku do Keynote, programu do tworzenia prezentacji Apple’a. Kiedy ostatnio sprawdzałem, Mac OS jest oparty o Unix - dodał szef Suna. Myślę, że Sun ma też kilka patentów dotyczących oprogramowania. Według relacji Schwartza Jobs zamilkł i nie wracał więcej do tej sprawy. Projekt Looking Glass został ostatecznie porzucony, jednak powodem decyzji była polityka Suna, a nie groźba ze strony Jobsa.

Schwartz przywołuje opowieść jako potwierdzenie starej prawdy, że dobrzy artyści kopiują, wielcy artyści kradną. Co ciekawe, słynne powiedzenie Picassa cytował sam... Steve Jobs.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także