Szybszy start i udogodnienia dla odkrywców w nowej Operze

Szybszy start i udogodnienia dla odkrywców w nowej Operze

Szybszy start i udogodnienia dla odkrywców w nowej Operze
04.08.2015 14:01, aktualizacja: 18.08.2015 13:47

Właśnie opublikowano nową wersję przeglądarki Opera. Trudno stwierdzić, aby wersja oznaczona numerem 31 przynosiła rewolucyjne zmiany, niemniej przygotowano kilka nowości, które spotkają się zapewne z entuzjastycznym przyjęciem użytkowników starszych komputerów i miłośników funkcji Odkrywaj.

Najważniejsza z nich dotyczy się szybkości uruchamiania się aplikacji. Według komunikatu opublikowanego na blogu przeglądarki, Opera startuje teraz o 70% szybciej niż poprzednia wersja. Taka wartość robi wrażenie, jednak przy lepszej konfiguracji sprzętowej różnica nie jest szczególnie odczuwalna. Docenić mają ją natomiast przede wszystkim posiadacze starszych komputerów.

350140204570666945

Znacznej aktualizacji doczekała się funkcja Odkrywaj. Listę wyboru kategorii przeniesiono do menu bocznego. Ponadto ustawienia tej funkcji można teraz łatwiej modyfikować – we wspomnianym menu dostępna jest ikona ustawień, która zastąpiła niezbyt czytelną listę rozwijaną znaną z wcześniejszych wersji. Również układ prezentowanych treści jest bardziej przejrzysty.

Programiści Opery deklarują także, że ulepszono opcje synchronizacji pomiędzy urządzeniami. W wersji 31 historia wpisywanych adresów jest już dostępna z poziomu omniboksa – aby odnaleźć odwiedzaną wcześniej witrynę, użytkownik nie będzie już musiał przeglądać oddzielnej karty.

Użytkownicy zgłaszają, że między innymi w przypadku Windowsa 10, nowa wersja Opery nie pojawiła się jeszcze w oficjalnym kanale aktualizacji, ma się to stać w najbliższym czasie. Program można natomiast znaleźć w naszej bazie oprogramowania.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (25)