T‑Mobile Usługi Bankowe pozwala założyć Profil Zaufany bez wychodzenia z domu

T-Mobile Uslugi Bankowe też pozwala założyć Profil Zaufany
T-Mobile Uslugi Bankowe też pozwala założyć Profil Zaufany

16.12.2018 13:29, aktual.: 16.12.2018 14:27

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Profil Zaufany to narzędzie pozwalające potwierdzić tożsamość użytkownika podczas korzystania z różnych usług administracji elektronicznej w Polsce, jak urzędy, Zakład Ubezpieczeń Społecznych i inne instytucje publiczne. Od niedawna, by potwierdzić Profil Zaufany, nie trzeba fatygować się osobiście do urzędu – pozwalają na to także niektóre banki, gdzie zrobimy to z pomocą systemu bankowości elektronicznej. Do tej listy dołączył T-Mobile Usługi Bankowe.

Profi Zaufany można obecnie potwierdzić w 9 bankach. Poza bankiem T-Mobile są to: mBank, Inteligeo, Millenium, Pekao, PKO, Santander oraz Alior – dostawca systemu informacycznego dla T-Mobile Usługi Bankowe, w którym Profil Zaufany możemy potwierdzić od kilku tygodni. Wprowadzenie możliwości potwierdzenia Profilu Zaufanego w T-Mobile Usługi Bankowe było więc tylko kwestią czasu.

Alior zapowiedział także, że niebawem umozliwi zdalną rejestrację firm klientom biznesowym, możemy więc spodziewać się, że podobna możliwość zostanie wprowadzona w T-Mobile Usługi Bankowe.

Poza bankami, Profil Zaufany możemy potwierdzić także z wykorzystaniem konta Envelo – usługi prowadzonej przez Pocztę Polską.

Obecnie za pośrednictwem systemu transakcyjnego bankowości elektronicznej zakładać i aktywować Profil Zaufany mogą klienci dziewięciu instytucji finansowych. Oprócz wymienionych tu już Aliora i TMUB, także ING, Inteligo, mBanku, Millennium, Pekao, PKO i Santandera. Oprócz tego Profil Zaufany bez wychodzenia z domu zakładać i uruchamiać mogą posiadacze konta Envelo.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (44)