Tablet BlackBerry PlayBook z obsługą aplikacji dla Androida

Tablet BlackBerry PlayBook z obsługą aplikacji dla Androida

11.02.2011 13:09

Możliwe, że twórca tabletu BlackBerry PlayBook, firma RIM, ma zamiar wprowadzić do swojego urządzenia aplikacje dostępne dla systemu Android.

Informację o wprowadzeniu aplikacji z Android Store na PlayBooka podał serwis Bloomberg. Jeśli wiadomość się potwierdzi, pozwoliłoby to użytkownikom tabletu na korzystanie ze znacznie większej liczby programów i gier, niż dotychczas. PlayBook miałby również większe szanse na konkurencję z dotychczasowym liderem na rynku - iPadem firmy Apple. Jak zauważa AppleInsider, system QNX OS wykorzystywany w tablecie RIM jest zgodny ze standardami POSIX, co umożliwia uruchamianie zmodyfikowanych nieco aplikacji dla Androida.

RIM rozważał również wykorzystanie w swoim produkcie maszyny wirtualnej Dalvik stworzonej przez Google’a na potrzeby Androida. Tutaj jednak pojawiły się problemy, bowiem Google oskarżany jest przez firmę Oracle o nielegalne wykorzystanie kodu Javy. Od sierpnia ubiegłego roku w tej sprawie toczy się postępowanie sądowe. Można przypuszczać, że Dalvik ostatecznie nie trafi do tabletu RIM.

Twórca PlayBooka od jego wprowadzenia na rynek walczy o deweloperów, widząc w tej strategii szansę na sukces. Pod koniec stycznia informowaliśmy, że twórcy aplikacji dla tabletu mogą otrzymać od firmy RIM to urządzenie za darmo w ramach akcji BlackBerry PlayBook Offer. Aby zdobyć tablet należy napisać aplikację, która trafi do sklepu BlackBerry App World przed premierą PlayBooka w USA, czyli przed 15 marca.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)