Tablet BlackBerry PlayBook z obsługą aplikacji dla Androida

11.02.2011 13:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Możliwe, że twórca tabletu BlackBerry PlayBook, firma RIM, ma zamiar wprowadzić do swojego urządzenia aplikacje dostępne dla systemu Android.

Informację o wprowadzeniu aplikacji z Android Store na PlayBooka podał serwis Bloomberg. Jeśli wiadomość się potwierdzi, pozwoliłoby to użytkownikom tabletu na korzystanie ze znacznie większej liczby programów i gier, niż dotychczas. PlayBook miałby również większe szanse na konkurencję z dotychczasowym liderem na rynku - iPadem firmy Apple. Jak zauważa AppleInsider, system QNX OS wykorzystywany w tablecie RIM jest zgodny ze standardami POSIX, co umożliwia uruchamianie zmodyfikowanych nieco aplikacji dla Androida.

RIM rozważał również wykorzystanie w swoim produkcie maszyny wirtualnej Dalvik stworzonej przez Google’a na potrzeby Androida. Tutaj jednak pojawiły się problemy, bowiem Google oskarżany jest przez firmę Oracle o nielegalne wykorzystanie kodu Javy. Od sierpnia ubiegłego roku w tej sprawie toczy się postępowanie sądowe. Można przypuszczać, że Dalvik ostatecznie nie trafi do tabletu RIM.

Twórca PlayBooka od jego wprowadzenia na rynek walczy o deweloperów, widząc w tej strategii szansę na sukces. Pod koniec stycznia informowaliśmy, że twórcy aplikacji dla tabletu mogą otrzymać od firmy RIM to urządzenie za darmo w ramach akcji BlackBerry PlayBook Offer. Aby zdobyć tablet należy napisać aplikację, która trafi do sklepu BlackBerry App World przed premierą PlayBooka w USA, czyli przed 15 marca.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (5)