Taniej niż BlaBlaCar – YanosikTLS łączy kierowców i pasażerów bez prowizji

Taniej niż BlaBlaCar – YanosikTLS łączy kierowców i pasażerów bez prowizji05.07.2016 15:53
Taniej niż BlaBlaCar – YanosikTLS łączy kierowców i pasażerów bez prowizji

Wielu internautów polubiło jeżdżenie BlaBlaCarem; ta łączącakierowców i pasażerów aplikacja tym pierwszym pozwala przynajmniejpokryć koszty paliwa (a nierzadko i coś zarobić), tym drugim zaśdaje tanią i wygodną alternatywę dla komunikacji publicznej. Cenypodróży BlaBlaCarem od marca tego roku znacznie jednak wzrosła –operator usługi weźmie teraz średnio 20% od ceny każdegoprzejazdu. Co robić? Jak jeździć taniej? Wypróbujcie Tanie LinieSamochodowe, uruchomione przez firmę Neptis SA, lepiej znaną jakoproducent słynnego Yanosika.

YanosikTLS, bo taka jest pełna nazwa aplikacji zaoferowanej przezNeptis SA, jest próbą wejścia twórców Yanosika na rynekwspółdzielonej gospodarki, i to sądząc po opiniach pierwszychużytkowników, jak i jakości stworzonego oprogramowania, próbąbardzo udaną. Podobnie jak w wypadku BlablaCara, służy dodzielenia się kosztami przejazdów na dłuższych trasach. Wprzeciwieństwie jednak do tamtej usługi, nie pobiera prowizji – iotwarcie się tym chwali, korzystając z hasztaga #bezprowizji.

Największym problemem usług sharing economy jestoczywiście efekt sieciowy. Kto będzie korzystał z usługi, zktórej nikt jeszcze nie korzysta? W wypadku YanosikaTLS wydaje się,że nie będzie z tym większego problemu. Yanosik jest w Polsceogromnie popularny, pobrano go już kilka milionów razy, jeśli więcproducent wykorzysta go do promowania swoich Tanich LiniiSamochodowych, to nie będzie najgorzej. Już teraz, na popularnychtrasach utrafić przejazd można. Fakt, do BlaBlaCara w tej kwestiiwciąż jeszcze daleko, ale wyższe ceny mogą to całkiem szybkozmienić. Już teraz mobilna aplikacja YanosikTLS na Androidaprzekroczyła liczbę 50 tys. pobrań, mimo że od premiery minęłokilka dni.

350179520130934721

Oprócz aplikacji mobilnej możemy oczywiście skorzystać zaplikacji webowej, dostępnej pod adresem yanosiktls.pl.Neptis zachęca do logowania się przez Facebooka, co pozwoliuwiarygodnić nasz profil. Potem pozostaje jeszcze podać nicka inumer telefonu i wyszukać interesującą nas trasę.

Brakuje możliwości zdefiniowania swoich preferencji względempasażerów czy kierowców (w zasadzie można tylko ustawić, czygodzimy się wozić zwierzęta i czy akceptujemy palaczy –domyślnie oba pola są odznaczone. Kierowcom przydałoby się teżmóc np. dodać zdjęcia auta, które zabierze pasażerów w trasę.To wszystko jednak drobiazgi, które zapewne zostaną wprowadzonewraz z rozwojem YanosikaTLS.

Aplikację YanosikTLS na Androida znajdziecie już w naszej bazieoprogramowania. Niestety nic nie wiadomo o wersjach na innemobilne systemy operacyjne.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (17)