MacOSInternet i komunikacjaKomunikatory internetoweTelegram
Telegram ikona

Telegram4.2.4

Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Telegram to bardzo szybki komunikator, bazujący na protokole MTProto. Pozwala on na przesyłanie plików i rozmowy grupowe, zapisuje historię rozmów w chmurze, a przy tym dba o prywatność użytkowników.

Do założenia konta w Telegramie potrzebny jest numer telefonu. SMS-em zostanie na niego wysłany kod, który należy wpisać w programie. Twórcy obiecują, że nigdy nie przekażą tych danych firmom trzecim.

Za szybkość Telegrama odpowiada między innymi zdecentralizowana struktura. Sieć nie ma głównego serwera, ale siatkę mniejszych, rozsianych po świecie. Użytkownicy podłączani są do najbliższego. Porcje danych z wiadomościami są przygotowywane w taki sposób, by generować jak najmniej ruchu.

Rozmowa grupowa w Telegramie może pomieścić 200 osób. Udostępniane pliki mogą mieć maksymalnie gigabajt, przy czym można udostępniać kilka jednocześnie (na przykład wysłać całą kolekcję zdjęć) i można łatwo przekazywać pliki między rozmowami. Wszystkie wiadomości i otrzymane pliki zostaną zapisane w chmurze, zupełnie za darmo, a każdy użytkownik otrzyma nieograniczoną przestrzeń.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.01 ocena
Twoja ocena
Liczba pobrań326
Data aktualizacji3 paź 2022
Rozmiar pliku85.79 MB
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Telegram ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)