Telegram z rekordem pobrań. Pomogła mu konkurencja

Telegram z rekordem pobrań. Pomogła mu konkurencja

Telegram z rekordem pobrań. Pomogła mu konkurencja
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jakub Porzycki
Konrad Siwik
01.09.2021 10:35

Prywatność dla użytkowników komunikatorów z pewnością jest bardzo ważna. Dowodem na to jest rekordowa liczba pobrań aplikacji Telegram, który nie osiągnąłby takiego wyniku, gdyby nie "pomoc" ze strony WhatsAppa.

Z danych firmy Sensor Tower, analizującej dane dotyczące mobilnych aplikacji wynika, że popularny komunikator internetowy Telegram dołączył do elitarnego grona aplikacji, które zostały pobrane ponad 1 miliard razy na całym świecie.

Ogromne znaczenie w przypadku pobicia rekordu miał w tym przypadku konkurencyjny WhatsApp, który strzelił sobie w stopę, wprowadzając nową politykę prywatności wymagającą od użytkowników udostępniania danych na serwery Facebooka. Tym samym w pierwszej połowie 2021 roku zaobserwowano wzrost instalacji Telegrama na poziomie 66 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2020 roku.

Komunikator, który został uruchomiony pod koniec 2013 roku, przekroczył kamień milowy w piątek. Warto zauważyć, że podobnie jak w przypadku głównego rywala, aplikacji WhatsApp, Indie są największym rynkiem dla Telegrama. Stanowią one około 22 proc. instalacji komunikatora. Zaraz za nimi jest Rosja z 10 proc. wynikiem oraz Indonezja stanowiąca 8 proc. wszystkim instalacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)