Telegram z rekordem pobrań. Pomogła mu konkurencja

Strona głównaTelegram z rekordem pobrań. Pomogła mu konkurencja
01.09.2021 10:35
Telegram z rekordem pobrań. Pomogła mu konkurencja
Źródło zdjęć: © Getty Images | Jakub Porzycki

Prywatność dla użytkowników komunikatorów z pewnością jest bardzo ważna. Dowodem na to jest rekordowa liczba pobrań aplikacji Telegram, który nie osiągnąłby takiego wyniku, gdyby nie "pomoc" ze strony WhatsAppa.

bEKiJdqZ

Z danych firmy Sensor Tower, analizującej dane dotyczące mobilnych aplikacji wynika, że popularny komunikator internetowy Telegram dołączył do elitarnego grona aplikacji, które zostały pobrane ponad 1 miliard razy na całym świecie.

Ogromne znaczenie w przypadku pobicia rekordu miał w tym przypadku konkurencyjny WhatsApp, który strzelił sobie w stopę, wprowadzając nową politykę prywatności wymagającą od użytkowników udostępniania danych na serwery Facebooka. Tym samym w pierwszej połowie 2021 roku zaobserwowano wzrost instalacji Telegrama na poziomie 66 proc. w porównaniu z analogicznym okresem w 2020 roku.

Telegram usprawnił grupowe rozmowy. Teraz mogą mieć do 1000 widzów
Telegram usprawnił grupowe rozmowy. Teraz mogą mieć do 1000 widzów
bEKiJdrb

Komunikator, który został uruchomiony pod koniec 2013 roku, przekroczył kamień milowy w piątek. Warto zauważyć, że podobnie jak w przypadku głównego rywala, aplikacji WhatsApp, Indie są największym rynkiem dla Telegrama. Stanowią one około 22 proc. instalacji komunikatora. Zaraz za nimi jest Rosja z 10 proc. wynikiem oraz Indonezja stanowiąca 8 proc. wszystkim instalacji.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEKiJdrX