WhatsApp: nie musisz akceptować nowego regulaminu - z jednym wyjątkiem

WhatsApp: nie musisz akceptować nowego regulaminu - z jednym wyjątkiem

WhatsApp nie będzie zmuszać do akceptacji nowego regulaminu
WhatsApp nie będzie zmuszać do akceptacji nowego regulaminu
Źródło zdjęć: © GETTY, SOPA Images/LightRocket via Gett | SOPA Images
Oskar Ziomek
30.08.2021 14:55

WhatsApp nie będzie zmuszać do akceptacji nowego regulaminu, choć od zasady jest jeden wyjątek. To ulga dla wszystkich, którzy rozważali zmianę komunikatora z uwagi na zapowiadane udostępnianie danych Facebookowi, o czym jest głośno od ubiegłego roku.

Temat nowego regulaminu WhatsAppa wraca po raz kolejny, tym razem w formie, która zadowoli znakomitą większość użytkowników. Po wielu miesiącach zmian decyzji i obowiązującej obecnie konieczności akceptacji nowych, kontrowersyjnych zapisów, wiadomo już, że w przyszłości nowych zasad WhatsAppa nie będzie trzeba akceptować na potrzeby rozmawiania pomiędzy użytkownikami prywatnymi.

Gdyby tak wyglądało to od początku, prawdopodobnie nikt nie widziałby w tym problemu. Od początku nowy regulamin w praktyce dotyczy bowiem kontaktów między "zwykłymi" użytkownikami, a firmami. Jak podaje WABetaInfo, niedługo WhatsApp nie będzie zmuszać do akceptacji nowego regulaminu w każdej sytuacji, a tylko wtedy, gdy użytkownik będzie chciał rozpocząć rozmowę z kontem biznesowym. Przypomnijmy, że zgodnie z nowym regulaminem, administratorem danych analitycznych z WhatsAppa jest Facebook i przetwarza je, by lepiej profilować reklamy.

Dla wielu osób oznacza to koniec prywatności i bezpieczeństwa, choć zespół jasno komunikuje, że zmiany nie mają żadnego wpływu na szyfrowanie widomości, które i wciąż pozostają niewidoczne dla pracowników. Bez względu na to, w praktyce chodzi o fragment regulaminu dotyczący relacji użytkownik-firma i po opisywanych zmianach tylko wtedy jego akceptacja będzie wymagana.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (11)