Tesla dostanie tryb Dog Mode – aktualizacja jeszcze w tym tygodniu

Tesla to auto naszpikowane nowoczesną technologią. Producent regularnie dodaje nowe funkcje. (fot. projekt marki RemetzCar)
Tesla to auto naszpikowane nowoczesną technologią. Producent regularnie dodaje nowe funkcje. (fot. projekt marki RemetzCar)

12.02.2019 10:31, aktual.: 12.02.2019 15:47

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tesla za wszelką cenę stara się rozpieszczać swoich klientów, oferując od czasu do czasu ciekawe aktualizacje oprogramowania, które dodają nowe funkcje. Niedługo pojawi się kolejna paczka dodatków, w których najważniejszym będzie tzw. „Dog Mode”. Co to takiego?

Niektórzy mogą źle przeczytać nazwę nowego trybu i skojarzyć go z „God Mode”, ale niestety Tesli daleko do auta niezniszczalnego. Z kolei „Dog Mode” to specjalny tryb, który pozwoli zadbać o bezpieczeństwo i komfort pupila. Przy okazji wprowadzenia tej funkcjonalności, pojawi się kolejny tryb, który pozwoli wykorzystać kamery samochodu do rejestrowania incydentów, które mają miejsce, gdy samochód jest pusty. To zwiększa szansę na złapanie nieuważnego kierowcy, który „puknął” w zderzak lub drzwi na parkingu, wandala, któremu zachciało się zarysować karoserię lub złodzieja.

(fot. projekt marki RemetzCar)
(fot. projekt marki RemetzCar)

Tesla ma już specjalny tryb chroniący kabinę przed przegrzaniem, który wykorzystuje system klimatyzacji, aby utrzymać wnętrze w bezpiecznej temperaturze, ale tryb „Dog Mode” będzie w stanie nie tylko obniżyć, ale w razie potrzeby podnieść temperaturę, aby zapewnić zwierzętom temperaturę zbliżoną do tej, która panuje w domu. Być może system pozwoli również na zdalną kontrolę temperatury oraz pewien sposób komunikacji głosowej z czworonogiem.

Oczywiście trzeba zachować zdrowy rozsądek i unikać pozostawiania zwierząt w aucie na dłuższy czas, ale znając mentalność niektórych kierowców, system ten może ich zmotywować do pozostawiania psa w aucie na wiele godzin. W końcu ma idealną temperaturę… Miejmy jednak nadzieję, że tak się nie stanie i tryb „Dog Mode” będzie wykorzystywany z rozsądkiem.

Obraz

Wraz z nową aktualizacją, która doda opisany wyżej tryb, pojawią się nowe, drobniejsze funkcje i udoskonalenia. Prawdopodobnie pojawi się także dodatkowy alarm dźwiękowy aktywowany wraz z systemem monitorowania martwego pola. Aktualizacja zapewni także nową funkcjonalność składanych lusterek, umożliwiając ich automatyczne złożenie za każdym razem, gdy pojazd dotrze do zapisanej lokalizacji.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (26)