AndroidKomunikacja/społecznośćWiadomości SMS i MMSTextSecure
TextSecure ikona

TextSecure7.8.1

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

TextSecure to otwarta i darmowa aplikacja, która łączy w sobie funkcje klienta SMS i bezpiecznego komunikatora, jaki ma zapewnić użytkownikom odpowiedni poziom prywatności. Dzięki niej możliwe jest komunikacja za pomocą bezpiecznego protokołu internetowego, przez co użytkownicy nie muszą ponosić żadnych opłat za SMSy.

Po zainstalowaniu i pierwszym uruchomieniu TextSecure oferuje dołączenie do usługi online. Jest to realizowane za pomocą weryfikacji numeru telefonu poprzez wiadomość SMS lub połączenie telefoniczne. Bez rejestracji nie jest możliwe korzystanie z niektórych funkcji tego komunikatora. Główne okno wiadomości przedstawia wszystkie wiadomości w formie listy dyskusji. Program umożliwia importowanie danych z innych aplikacji: systemowej bazy danych, zaszyfrowanej kopii zapasowej wykonanej wcześniej przez TextSecure, a także w ramach plików kopii zapasowej z aplikacji „SMSBackup And Restore”. W ramach ustawień możliwe jest wykonanie eksportu dyskusji do pliku zgodnego z tą aplikacją. Nad listą wątków znajdują się przyciski odpowiadające za rozpoczęcie nowej dyskusji, wyszukiwanie, a także przejście do opcji.

Domyślne działanie komunikatora opiera się o obsługę SMSów. Jeżeli użytkownik zdecyduje się na wymianę danych ze szczególną dbałością o prywatność, musi rozpocząć transmisję szyfrowaną. Następuje wtedy wymiana kluczy pomiędzy klientami, która pozwala na zabezpieczenie treści przed wzrokiem niepowołanych osób. Możliwe jest tworzenie grup osób, do których będą wysyłane takie wiadomości. Oprócz tekstu wiadomości mogą zawierać także pliki w formie załączników. Kod projektu jest otwarty i dostępny na platformie GitHub. Aplikacja przeszła również z powodzeniem audyt bezpieczeństwa, który stwierdził, że jest ona naprawdę bezpieczna. Okno rozmowy pozwala również na szybkie wykonanie połączenia głosowego, a także dodanie nowej osoby do kontaktów.

Aplikacja w trybie pracy jako komunikator obsługuje powiadomienia push. TextSecure może być wykorzystywany jako domyślna aplikacja SMS, obsługuje ponadto raporty dostarczania wiadomości. Ustawienia pozwalają m.in. na skonfigurowanie powiadomień (w tym koloru i zachowania diody LED), wybór motywu graficznego, a także zablokowanie dostępu do aplikacji przy pomocy hasła. Domyślnie program blokuje wykonywanie zrzutów ekranowych w celu ochrony treści wiadomości. Jest on udostępniany za darmo, posiada w pełni spolszczony interfejs.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań525
Data aktualizacji21 cze 2024
System operacyjnyAndroid 5.0 i nowsze
LicencjaBezpłatna
TextSecure ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)