WindowsGryPlatformoweThe Balloon Quest 1.1

The Balloon Quest 1.1

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

The Balloon Quest to bardzo sympatyczna platformówka 2,5D z mocnym akcentem nie tylko zręcznościowym, ale również logicznym.

Wcielając się w rolę starszego brata organizujemy czas swojej siostrze zabierając ją w niezwykłą podróż pełną przygód i niebezpieczeństw. Do siostry dodatkowo montujemy balon i przywiązujemy go sobie do pleców. Od tej pory tak cudacznie połączone rodzeństwo jest w pełni uzależnione od siebie i swoich poczynań, a ich dalszy los w głównej mierze będzie zależał od ich umiejętnej współpracy.

Zasady gry są proste, poruszając się po planszy należy w taki sposób kierować ruchami chłopca, by jak najszybciej i możliwie bezpiecznie dotrzeć do końca układu. Dzięki balonowi może on wykonywać dłuższe skoki i zdobywać pożądane przedmioty z miejsc praktycznie niedostępnych. W swoich działaniach musi jednak zważać na siostrę, gdyż ta wypuszczona na większą odległość gubi się i dalsza nasza podróż staje się niemożliwa.

Gra na pierwszy rzut oka może wydać się banalna i nieco dziecinna, ale po kilku chwilach dostrzegamy jej mocne punkty. Oprócz stale zwiększającego się poziomu trudności wymagającego od gracza coraz większego zaangażowania oraz zręczności, gra ujmuje dużą dbałością o szczegóły i dobrą mechaniką rozgrywki. Na pochwałę zasługuje również osobliwość głównego bohatera, który według założeń twórców projektu jest nie tylko nieszablonowy, ale przede wszystkim wypełniony pozytywnymi wartościami.

The Balloon Quest to nieprzeciętna i wciągająca produkcja, która momentami będzie wymagała od gracza dużej sprawności, opanowania i zręczności. Gra jest dopracowana w szczegółach i posiada świetną oprawę audiowizualną przez co może stanowić ciekawą propozycję zarówno dla młodszych jak i starszych graczy.

Uwaga:

  1. Przedstawiony tytuł jest niestety niepełną wersją gry. The Balloon Quest jest ciągle rozwijana, a jej twórcy nieprzerwanie pracują nad kolejnymi etapami przygód sympatycznego rodzeństwa.
  1. Na stronie projektu dostępna jest również wersja gry dla systemu Mac OS X.
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań1 861
Data aktualizacji21 wrz 2012
Rozmiar pliku267.87 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)