WindowsInternet i komunikacjaNakładki i dodatki do przeglądarekThe Great Suspender
The Great Suspender ikona

The Great Suspender6.30

zabezpiecz pobieranie
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

The Great Suspender to cieszące się olbrzymią popularnością rozszerzenie dla Google Chrome, pozwalające w automatyzowany sposób redukować zużycie przez przeglądarkę pamięci RAM.

Zasada działania tego niewielkiego pluginu jest bardzo prosta. Po określonym czasie usypia on karty działające w tle: zapamiętuje adres, jaki otworzyliśmy, ale jednocześnie dezaktywuje witrynę i zwalnia pamięć w przeglądarce. Efekty działania mogą zaskoczyć. Dzięki takiemu zabiegowi w niektórych sytuacjach da się zwolnić setki megabajtów pamięci, a zarazem otwierać wciąż i wciąż kolejne karty potrzebne nam w pracy.

Nie musimy polegać jedynie na automatycznym usypianiu. Przycisk widoczny na panelu umożliwia uśpienie aktualnej otwartej karty w dowolnym momencie. Oprócz tego możemy zahibernować wszystkie karty działające w tle, a w razie potrzeby je przywrócić. Oczywiście całość ma swoje ograniczenia - jeżeli uśpimy kartę, na której wypełnialiśmy jakiś formularz, wszystkie wprowadzone dane przepadną. Na szczęście mechanizm nie powinien utrudniać nam zajęć, bo dowolne witryny możemy dodać do listy wykluczeń. Wszystko to możemy obsługiwać skrótami klawiaturowymi. Dodatek jest w efekcie świetnym rozwiązaniem dla osób, które nie posiadają dużego zapasu pamięci, a które z jakichś przyczyn nie chcą wykorzystywać mniej wymagających przeglądarek jak choćby Firefoksa wspomnianego już wcześniej.

W ustawieniach rozszerzenia znajdziemy kilka istotnych opcji. Najważniejszą z nich jest czas, po jakim karty mają być usypiane. Domyślna godzina dla niektórych może stanowić wartość zbyt dużą lub małą, możemy ją jednak zmienić nawet na np. 20 sekund czy maksymalnie 3 dni. Autor dodatku przewidział, że może się on przydać tylko w niektórych sytuacjach: możliwe jest włączenie usypiania jedynie, gdy jesteśmy na zasilaniu bateryjnym i gdy chcemy możliwie najbardziej wydłużyć czas pracy urządzenia, możliwe jest również wykluczanie z usypiania stron przypiętych. Domyślnie wybudzenie karty wymaga otworzenia jej i kliknięcia strony, możemy jednak działanie skonfigurować tak, aby następowało automatycznie.

Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentDean Oemcke
Liczba pobrań155
Data aktualizacji8 sie 2018
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
The Great Suspender ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)