AndroidGryRPG i MMOThe Witcher Battle Arena
The Witcher Battle Arena ikona

The Witcher Battle Arena1.1.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

The Witcher Battle Arena należy do popularnego gatunku MOBA (multiplayer online battle arena). Z powodu mechaniki autorzy gier mobilnych sięgają po niego sporadycznie. Jednak twórcy nowego Wiedźmina podjęli się tego zadania i wyszło im to zaskakująco dobrze. Rozgrywka została mocno ograniczona, jednak dzięki temu tytuł jest grywalny nawet na mniejszych ekranach.

W grze znajdziemy 9 postaci z Wiedźmińskiego uniwersum podzielonych na trzy kategorie: wojowników, łuczników i magów. Każdy z nich posiada 3 zdolności specjalne aktywne, które rozwijamy podczas starć oraz jedną pasywną. Dodatkowo wraz z uzyskaniem nowego poziomu możemy przeznaczać jeden z punktów na biegłość we władaniu przedmiotami bądź też umiejętnościami.

Wśród dostępnych trybów rozgrywki odnajdziemy PVP (zespoły 3 na 3), kooperację (gracze vs sztuczna inteligencja) oraz trening. Walczyć możemy jedynie na dwóch mapach. Na obu nasze zadanie jest identyczne. Przejęcie jak najdłuższej kontroli nad 3 wyznaczonymi miejscami. Im więcej ich kontrolujemy tym szybciej punkty traci drużyna przeciwna.

Sterowanie sprawdza się dobrze, choć wymaga małej wprawy. Ekran dotykowy nigdy nie zastąpi klawiatury i myszki, ale w tym przypadku można mówić o komfortowym graniu. Przycisków nie ma zbyt wiele, a uproszczony mechanizm gry, ułatwia zadanie.

Choć The Witcher Battle Arena dostępny jest za darmo to zawiera mikropłatności. Nowi bohaterowie, skórki, bronie, ekwipunek, za to wszystko zapłacimy ciężko zbieranym złotem, bądź też gotówką. Co jednak najważniejsze, zakupione w taki sposób elementy dodatkowe mają wartość jedynie wizualną. W żaden sposób nie wpływają na statystki postaci co znacznie organiczna element pay2win. Tym bardziej warto dać szansę mobilnemu Wiedźminowi. Gra wspiera integrację z kontem Google Play gry, niestety zabrakło możliwości synchronizacji postępów pomiędzy różnymi systemami.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań985
Data aktualizacji29 maj 2015
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
The Witcher Battle Arena ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)