Thunderbird 5.0 beta z nową wersją silnika Gecko

Thunderbird 5.0 beta z nową wersją silnika Gecko

03.06.2011 12:22

Mozilla wydała pierwszą betę klienta pocztowego Thunderbird 5.0. Jedną z najważniejszych zmian jest wprowadzenie nowej wersji silnika Gecko.

Praktycznie rzecz biorąc, Mozilla powinna wydać wersję 4.0 swojego klienta poczty e-mail. Zdecydowano jednak przeskoczyć od razu do 5.0 ze względu na zgodność z numeracją silnika Gecko. Dlatego też Thunderbird 6.0 ukaże się po wydaniu Gecko 6.0 i tak dalej. Nie jednak numeracja jest najważniejsza, Mozilla wprowadziła w wersji beta kilka istotnych zmian, o których warto wspomnieć. Pojawił się nowy Menadżer Dodatków, jak również interfejs programowania przeznaczony do zarządzania rozszerzeniami. API na razie korzysta jeszcze ze starego interfejsu, ulegnie to jednak zmianie w wersji finalnej Thunderbirda

Kolejne zmiany to między innymi możliwość reorganizacji kart i przenoszenia ich do różnych okien czy wyświetlanie informacji o rozmiarze załącznika tuż obok samego pliku. Odświeżono narzędzie do tworzenia kont pocztowych, a także w mniejszym stopniu interfejs programu. Ważna zmiana dotyczy użytkowników Maków - Thunderbird 5.0 od wersji beta nie będzie obsługiwał procesorów PowerPC. Pojawiła się również obsługa dla Mac OS X zarówno w wersji 32- jak i 64-bitowej.

Thunderbirda 5.0 w wersji beta można pobrać z naszego portalu dla systemów Windows, Linux i Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)