Thunderbird 52 dostępny z nową obsługą obrazków i kilkoma poprawkami

Thunderbird 52 dostępny z nową obsługą obrazków i kilkoma poprawkami

04.04.2017 20:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dostępna jest już nowa wersja popularnego klienta poczty Mozilla Thunderbird, oznaczona numerem 52. Nie jest to bynajmniej jedynie zbiór poprawek – nowości jest sporo, podobnie jak zmian. Nie są one jednak na tyle rewolucyjne, wymagały czasu na przyzwyczajenie.

Zacznijmy jednak od nowości. Najważniejszą z nich stanowi nowa obsługa obrazków w mailach. Odtąd będą one osadzane jako data URl, dzięki czemu obrazki, które są linkami, nie będą już automatycznie pobieranie razem z wiadomością. Nowości pojawiły się także w kalendarzu Lightning, który umożliwia wygodną edycję wydarzeń w kartach.

Obraz

Dobre wieści także dla osób, które chcą migrować z klienta Becky: odtąd Thunderbird obsługuje import danych z tego programu. Dodano kilka funkcji czatu, z których najważniejszą będzie dla wielu bardziej zaawansowana integracja z Twitterem (między innymi możliwość wysyłania bezpośrednich wiadomości i dodawania tweetów do ulubionych), a także obsługa mechanizmu potwierdzania tożsamości SASL SCRAM w komunikacji po XMPP.

Co do zarządzania samymi wiadomościami, to w każdym folderze zobaczymy odtąd nową kategorię korespondentów, według których można określać kolejność wiadomości na liście. Pojawił się także przycisk, który umożliwia przejście do żądanego folderu za pomocą dwóch kliknięć.

Z pełną listą nowości zapoznać można się na stronach Mozilli, zaś najnowszą wersję Thundebirda znajdziecie w naszej bazie programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (74)