Mozilla Thunderbird Mozilla Thunderbird 78.9.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz progr​am
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Thunderbird to jeden z najpopularniejszych, darmowych klientów poczty oraz przeglądarek grup dyskusyjnych.

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Stabilny, niezawodny, konfigurowalny, często aktualizowany, testowany, sporo dodatków
Wymaga troszkę wysiłku w konfiguracji, lekko archaiczny wygląd - szczególnie dla młodszych użytkowników
ocena użytkownika
19.10.2020 09:18 • Recenzja do wersji 78.3.3

Taki toporny, ale w sumie niezawodny czołg, od lat nie wiele się w nim zmienia. Sprawdza się jak ktoś ma konto (konta) u jakichś providerów oparte o normalne IMAP (typu onet, wp, home.pl, vivaldi.net czy tego typu sprawy). Do Gmaila lepiej sobie darować, natywny interfejs webowy jest o wiele lepszy, poza tym nie wiedzieć czemu, nawet instalując odpowiednie dodatki, działa Googlowy kalendarz i kontakty, ale Google Task już nie - tak że do Gmaila nie warto. Tak samo poczta Microsoftu (Outlook.com). TO NIE JEST PROGRAM DLA WAS.

Ale jak ktoś korzysta ze zwykłych dostawców poczty, darmowych czy płatnych i chce mieć możliwość korzystania z maila offline, nie tylko w przeglądarce. To się sprawdzi. Warto zainstalować dodatek Thunderbird Conversation - dodaje trochę nowoczesności do tego kloca.

Ma też fajny bajer automatycznego dodawania większych załączników poprzez usługę WeTransfer (lub inną - można sobie dodać w preferencjach). Fajne to jest bo nie trzeba wychodzić z programu - Thunderbird sam prześle plik i utworzy link w tworzonym mailu, jeśli załącznik przekracza np. 5 MB. Wygodny szajs.

funkcjonalność, niezawodność, stabilność
estetyka z poprzedniej epoki
ocena użytkownika
13.11.2019 03:01 • Recenzja do wersji 68.2.2

Program bardzo dobry do zastosowań profesjonalnych, biurowych. Można skonfigurować wiele kont, a jeśli zdefiniujemy folder lokalny dla maili w chmurze (GDrive, DropBox, albo inna), to uzyskanie całej konfiguracji na innym kompie na końcu świata będzie banalne. Wyszukiwanie maili może nie jest super hiper, ale pamiętajmy, że to bezpłatny program. Sporym minusem jest przestarzały wygląd programu, co może odrzucać przy korzystaniu z niego w celach prywatnych - stąd 4 gwiazdki, a nie 5.