Mozilla Thunderbird 60.3.3

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Po​bierz program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Thunderbird to jeden z najpopularniejszych, darmowych klientów poczty oraz przeglądarek grup dyskusyjnych.

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Są dostępne wtyczki rozbudowujące możliwości, Darmowy
Mało dostępnych wtyczek
ocena użytkownika

Jak na aplikację darmową to i tak ma dość duże możliwości i jest łatwy w obsłudze. Bez wątpienia np. Outlook na początku potrafi więcej i się lepiej w nim obsługuje pocztę na wielu poziomach, czego w thunderbird brakuje i samo formatowanie tekstu w mailu oraz pisanie maila jest dość ubogie, ale są wtyczki, które nieznacznie poprawiają funkcjonalności.
Nie mniej jako darmowa aplikacja świetnie się sprawdza do obsługi kilku skrzynek i jest wystarczająca do obsługi na cele prywatne. Na pewno nie jest to narzędzie dla wymagających przedsiębiorców.

27.05.2018 18:33 | Recenzja do wersji 52.8.0
Możliwość automatycznego podłączenia kont różnych dostawców poczty, działający IMAP, przejrzysty interfejs, dodatki instalowane podobnie do Firefoxa
Mała czcionka w podglądzie bez opcji dynamicznego powiększenia
ocena użytkownika

Jako właścicielka adresów mail u kilku dostawców poczty, używam w formie IMAP od pewnego czasu, co oszczędza mi sporo przelogowywania. Nic się nie gryzie i nie nadpisuje, mogą być i gmail, i polskie bezpłatne serwisy, i outlook, możliwości sporo. Klawisz Delete pozwala na ekspresowe przenoszenie do Kosza. Niestety czcionka w programie nie należy do największych, a firefoxowy nawyk powiększenia scrollem nie za bardzo tu się przyda. Niemniej prostota konfiguracji i zarządzania wynagradza tę niedogodność.

21.05.2018 12:40 | Recenzja do wersji 52.8.0