Mozilla Thunderbird Mozilla Thunderbird 60.5.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
Pobierz​ program
zabezpiecz pobieranie Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Thunderbird to jeden z najpopularniejszych, darmowych klientów poczty oraz przeglądarek grup dyskusyjnych.

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

Stabilny, szybki, aktualizowany, konfigurowalny, mnogość wtyczek i rozszerzeń.
Nieco archaiczny design.
ocena użytkownika
23.01.2019 19:23 • Recenzja do wersji 60.4.0

Jeden z najlepszych - o ile nie najlepszy - lekki i rozbudowany klient pocztowy. Obsługuje konta wszelkiego rodzaju, także konta Exchange (przy pomocy zewnętrznej, opensourceowej aplikacji). Instalacja na nowym komputerze umożliwia zachowanie i przeniesienie instniejącego profilu, a co za tym idzie, konfiguracji kont poczotywch z zachowaniem maili.

Prosty w obsłudze, darmowy, formatuje tekst w czystym html (nie to co Outlook) co jest dużą zaletą
Mało stabilny, często się "wiesza" i np. mail jest wysłany ale nie widać go przez chwilę w wysłanych lub wcale nie dochodzi
ocena użytkownika
26.12.2018 19:01 • Recenzja do wersji 60.4.0

Program jest prosty w obsłudze i darmowy. Dużą zaletą jest to że formatuje tekst w czystym HTML i np. po wklejeniu do maila prostej tabeli w html w której przygotowano nieskomplikowany mailing nic się nie rozsypuje, nie jest dodawany żaden dodatkowy tag formatujący (w przypadku konkurencyjnego Outlook dostajemy mnóstwo zbędnego formatowania w kodzie przez co jest problem z poprawnym rysowaniem oryginalnego układu w innych klientach poczty).

U mnie na którymś już z rzędu komputerze i systemie operacyjnym przy obsłudze przez IMAP 3. różnych kont niestety dzieją się często cuda: program działa niestabilnie, często się wiesza/zamraża, podczas wysyłania maili z załącznikami (nawet niewielkimi) często dostaję komunikat że wiadomość nie została wysłana albo enigmatyczne "wiadomość została wysłana ale wystąpił błąd w zastosowaniu do niej filtrów" co skutkuje tym, że przez pewien czas w wysłanych nie widać tych problematycznych maili, a nawet zdarzało się, że program wysłał pocztę ale nigdy nie umieścił jej w wysłanych. Podobnie czasem wysyła kilka kopii tego samego maila. Mam wrażenie, że przy intensywnym użytkowaniu (kilkadziesiąt albo kilkaset obsłużonych wiadomości dziennie) się on nie sprawdza. Regularnie porządkuję/kompaktuję foldery więc to raczej nie wina objętości repozytorium maili. Podobnie zdarza mi się używać funkcji "napraw" na folderze gdyż zdarza się, że program ma problem z indeksem i np. wyświetla inną treść i nadawcę danego maila niż jest w rzeczywistości.

Gdyby nie to, że jest darmowy, a mam awersję do Outlook'a to już dawno bym go porzucił. Niestety nie widzę dobrej alternatywy. Mam wiele poczty z wielu lat, część zarchiwizowanej lokalnie (foldery lokalne, niepodpięte do synchronizacji przez IMAP) i to mnie trzyma przy tym programie.

Zastanawiam się czy moje problemy z nim nie wynikają z tego że trzymam obszerne archiwum poczty na dysku zewnętrznym podpiętym kablem USB. Może to jakieś problemy na tej linii? Ale z drugiej strony jakie to może mieć znaczenie przy wysyłaniu poczty? Irytujące jest to, że przy wysyłaniu kilku maili z załącznikami do kilku osób muszę to robić osobno do każdego (inne maile, z inną treścią i innymi załącznikami) gdyż prawie na 100% podczas wysyłania coś się przerwie i będę musiał wysyłać ponownie. To na pewno nie problem z internetem - synchronizacja do chmury Dropbox czy GDrive działa bez problemu, podobnie wysyłanie dużych plików przez FTP. Tylko z tą pocztą problem.