Mozilla Thunderbird Mozilla Thunderbird 78.1.1

Strona główna Windows Internet i komunikacja Klienty poczty e-mail
P​obierz program
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku omyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.

Thunderbird to jeden z najpopularniejszych, darmowych klientów poczty oraz przeglądarek grup dyskusyjnych.

Cechy charakterystyczne programu to wysoka funkcjonalność i bardzo wygodny interfejs użytkownika oraz wsparcie XUL i kanałów RSS. Program charakteryzuje się możliwością otwierania poczty w kartach - podobnie jak to ma miejsce w przeglądarce internetowej. Dzięki temu użytkownik w prosty i szybki sposób może przeglądać wiele e-maili. Także wyniki wyszukiwań wyświetlane są w osobnej karcie, jeśli więc pracujemy z kilkoma wiadomościami nie zostaną one zamknięte podczas poszukiwania interesującej nas frazy. Kolejna dobra usługa dostępna w Thunderbirdzie to możliwość dobierania dodatków. Pomagają one nie tylko w zmianie wyglądu programu, ale dodają nowe funkcje i rozszerzenia jak kalendarz czy dodatkowy filtr niechcianej poczty. Dodatkami można zarządzać za pomocą menadżera - możemy je wyłączać, aktualizować i usuwać z programu. Ważną usługą jest możliwość archiwizowania danych, aby nie zalegały w folderze Odebrane, ale też nie zostały zupełnie usunięte z pamięci komputera.

Thunderbird posiada rozbudowaną ochronę przed złośliwym oprogramowaniem, spamem i phisingiem. Aktualizacje do kolejnych wersji mogą być pobierane automatycznie. Program współpracuje zarówno z Mozilla Firefox jak i innymi samodzielnymi przeglądarkami WWW. Dodatkową zaletą jest szybkość działania aplikacji.

Najważniejsze cechy i funkcje:


  • Filtr niechcianej poczty
  • Możliwość zmiany schematu (skórki)
  • Wyświetlanie ikonek emocji (emotikon) w czytanych wiadomościach
  • Obsługa kanałów RSS i ATOM
  • Grupowanie wiadomości
  • Rozbudowane możliwości wyszukiwania
  • Wbudowane sprawdzanie pisowni
  • Dostosowywane paski narzędzi
  • Łatwe zwiększanie możliwości programu przy pomocy rozszerzeń
  • Bezpieczeństwo

© dobreprogramy

Recenzje użytkowników

funkcjonalność, niezawodność, stabilność
estetyka z poprzedniej epoki
ocena użytkownika
13.11.2019 03:01 • Recenzja do wersji 68.2.2

Program bardzo dobry do zastosowań profesjonalnych, biurowych. Można skonfigurować wiele kont, a jeśli zdefiniujemy folder lokalny dla maili w chmurze (GDrive, DropBox, albo inna), to uzyskanie całej konfiguracji na innym kompie na końcu świata będzie banalne. Wyszukiwanie maili może nie jest super hiper, ale pamiętajmy, że to bezpłatny program. Sporym minusem jest przestarzały wygląd programu, co może odrzucać przy korzystaniu z niego w celach prywatnych - stąd 4 gwiazdki, a nie 5.

darmowy
słabe wyszukiwanie maili, niewygodna zmiana języka, słabe wyszukiwanie dodatków, koszmarna obsługa tabeli
ocena użytkownika
01.04.2019 10:43 • Recenzja do wersji 60.6.1

Program mający dla mnie więcej wad jak zalet i można z niego korzystać wtedy gdy nie ma się lepszej alternatywy. Dla mnie Gmail bije Thunderbirda na głowę praktycznie w każdym aspekcie działania.