Thunderbird rozwija skrzydła – wysyp nowości w wersji 45

Thunderbird rozwija skrzydła – wysyp nowości w wersji 45

14.04.2016 13:05, aktual.: 15.04.2016 11:04

Przyszłość niezwykle popularnego, i po prostu bardzo dobrego, klienta poczty email Thunderbird prezentuje się dość niepewnie, głównie za sprawą rezygnacji Mozilli z rozwijania projektu. Nie zraziło to jednak prężnej społeczności, praca której poskutkowała premierą nowej wersji Thunderbrida oznaczonej numerem 45. Nowości jest całkiem sporo i nie są to bynajmniej jedynie kosmetyczne poprawki.

Zmiany są widoczne na pierwszy rzut oka, zaraz po uruchomieniu programu. Lista wiadomości posiada bowiem nową kolumnę: Korespondenci. Jest ona wyświetlana w miejscu, gdzie dotychczas zobaczyć można było nazwę nadawców danego maila. W wersji 45 zdecydowano się jednak na ujednolicenie kolumny nadawcy, odbiorcy i innych osób biorących pasywny udział w korespondencji, dzięki czemu już w głównym oknie możemy dowiedzieć się więcej o jej uczestnikach.

Obraz

Oczywiście niezbyt przydatne byłoby wyświetlanie pełnych nazw wszystkich osób w wąskiej kolumnie. Problem rozwiązano poprzez zastosowanie strzałek: przy adresie wyświetlanym w kolumnie Korespondenci widoczna jest strzałka w prawo lub w lewo, która oznacza kolejno, że widoczny obok adres jest kolejno nadawcą lub odbiorcą maila. Nic nie stoi także na przeszkodzie, aby nową kolumnę zamienić dotychczasową, wskazującą na nadawcę.

Z innych nowości wymienić należy nowe opcje importowania zdalnej zawartości, która dziś jest elementem zdecydowanej większości wiadomości. Po wyświetleniu paska informującego o domyślnej blokadzie wyświetlania zdalnych obrazków, po kliknięciu na Opcje można także blokować z rozróżnieniem na domenę oraz konkretny adres nadawcy.

Obraz

Thunderbird obsługuje, jeżeli są one oferowane przez dostawcę usługi pocztowej, aliasy, bez konieczności zakładania kolejnych kont czy edytowania konfiguracji już istniejących. Jeżeli zatem użytkownik posiada aliasy, to wystarczy, aby kliknął na pole nadawcy podczas tworzenia maila, i ręcznie wpisał żądany wariant. Wówczas Thunderbird bezproblemowo nada wiadomość ze wskazanego adresu.

Nowych funkcji i zmian już istniejących elementów znalazło się w nowym Thunderbirdzie bardzo wiele, z ich listą można zapoznać się na stronie projektu. Aktywność społeczności cieszy, szczególnie biorąc pod uwagę stosunek Mozilli do angażowania się w pracę nad programem. Pobrać Thunderbirda 45 można z naszej bazy programów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (75)