Time Spy: nowy test 3DMarka wyciśnie siódme poty z kart wspierających DirectX12

Time Spy: nowy test 3DMarka wyciśnie siódme poty z kart wspierających DirectX12

Time Spy: nowy test 3DMarka wyciśnie siódme poty z kart wspierających DirectX12
15.07.2016 14:12, aktualizacja: 15.07.2016 14:36

DirectX 12 na dobre zaczyna się wpisywać w krajobraz gier, leczdo tej pory jakoś brakowało dobrego benchmarka, który pozwoliłbysprawdzić w syntetyczny sposób wydajność nowego interfejsugrafiki Microsoftu. Z jakiegoś powodu rolę tę pełnił przezpewien czas RTS Ashes of the Singularity, lecz wyniki w odniesieniudo jednej gry łatwo kwestionować. Teraz tę lukę na rynku możewypełnić Time Spy, nowy benchmark firmy Futuremark, włączony dosłynnego pakietu 3DMark.

Time Spy jest napisany na bazie silnika wykorzystującegowszystkie istotne cechy nowego API. Mamy więc obliczeniaasynchroniczne, tryb multi-adapter, w którym wykorzystywane jestwięcej niż jedno GPU, oraz wszelkie usprawnienia związane zwielowątkowością i wielordzeniowymi CPU, o których możeciepoczytać więcej w naszym artykule o DirectX12.

Sam scenariusz benchmarka jest naprawdę ciekawy, widać, żepomysłów ludziom Futuremarka nie brakuje. W tej opowieścizobaczycie najbardziej charakterystyczne sceny poprzednich sławnychbenchmarków, osadzone jako ekspozycje w muzeum o klasycystycznejarchitekturze, z jakiegoś powodu przerośniętego krystalicznymistrukturami… zobaczcie zresztą sami:

3DMark: Time Spy Demo

O benchmarku należy myśleć jako o następcy Fire Strike –jest niesamowicie wymagający. Najpotężniejsze dziś karty, naczele z GeForce GTX 1080, nie udźwigną go w rozdzielczości 4K.Większość testów przeprowadzana będzie w 1440p, i już możnapowiedzieć, że jedynie najmocniejsze Pascale Nvidii pozwolą tuprzekroczyć 30 FPS, Radeon RX 480 według pierwszych danych osiągaw tej rozdzielczości 23-27 FPS (to i tak lepiej, niż GeForce GTX970, z wynikami rzędu 19-22 FPS).

Posiadacze wersji profesjonalnej 3DMarka będą zadowoleni zmożliwości wyłączenia asynchronicznych obliczeń – pozwoli todobrze porównać różne architektury graficzne pod kątem tejciekawej funkcjonalności. Już po pierwszych testach widać, żewięcej na tym skorzystało AMD, z wynikami Polarisa o nawet 11%lepszymi przy włączonych asynchronicznych obliczeniach, podczas gdyPascal Nvidii zyskiwał może połowę z tego.

Jeśli więc macie mocne karty graficzne i chcecie je skatowaćnowym testem Futuremarka, to zapraszamy do naszej bazy oprogramowania– nowawersja już czeka.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (12)