Timeline – jedna z ciekawszych nowości Kwietniowej Aktualizacji trafia na Androida

Timeline – jedna z ciekawszych nowości Kwietniowej Aktualizacji trafia na Androida

Timeline – jedna z ciekawszych nowości Kwietniowej Aktualizacji trafia na Androida
24.04.2018 11:31, aktualizacja: 24.04.2018 11:42

Wydanie kwietniowej aktualizacji Windowsa 10 zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim historia aktywności, czyli Timeline. Funkcja ta jest dostępna także w przeglądarce Edge dla urządzeń mobilnych.

Odpowiednia wersja aplikacji (1.0.0.1920) lada chwila powinna pojawić się w polskim sklepie Play. Plik APK do samodzielnej instalacji tej wersji Microsoft Edge dla Androida znajdziecie już w naszej bazie aplikacji. By ją zainstalować, trzeba włączyć możliwość instalacji aplikacji z nieznanych źródeł w ustawieniach bezpieczeństwa Androida.

By skorzystać z Timeline trzeba oczywiście zalogować się na to samo konto Microsoft na różnych urządzeniach i zezwolić na synchronizację danych między urządzeniami w ustawieniach prywatności Windowsa 10. Wymaga to najnowszej wersji Edge'a na Androidzie i kompilacji Redstone 4 lub Redstone 5 na komputerze.

350245651906652097

Na smartfonie zaś trzeba włączyć udostępnianie historii, by była widoczna na innych urządzeniach.

350245651906783169

Timeline na razie będzie działać tylko w jedną stronę i w pewnym stopniu uzupełnia znaną z Fall Creators Update możliwość dokończenia przeglądania na komputerze. W widoku historii czynności na Windowsie 10 April Creators Update zobaczymy nie tylko strony otwierane na komputerze, ale też przeglądane na smartfonie w ciągu ostatnich 30 dni.

Jedna z kart została zsynchronizowana ze smartfonu z Androidem
Jedna z kart została zsynchronizowana ze smartfonu z Androidem

Dzięki temu łatwiej będzie odnaleźć informacje, które „mignęły” nam podczas przeglądania na urządzeniu mobilnym, ale nie do końca pamiętamy gdzie. To bardzo praktyczne rozwiązanie dla osób intensywnie korzystających z różnych urządzeń. Niestety Microsoft nie zadbał o możliwość odróżniania od siebie stron otwieranych na komputerze i smartfonie. Przydałoby się wyraźne oznaczanie, co było czytane gdzie.

Ta sama możliwość jest dostępna od tygodnia na iOS-ie, ale niestety Edge dla tego systemu nie jest dostępny w Polsce. Na razie przeglądarka Microsoftu to jedyna aplikacja obsługująca Timeline, który ma być wprowadzony w kwietniowej aktualizacji Windowsa 10.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)