"Tlen" i "częstotliwość" niekoniecznie mają związek z 5G i COVID-19. Twitter przeprasza

"Tlen" i "częstotliwość" niekoniecznie mają związek z 5G i COVID-19. Twitter przeprasza

Twitter przeprasza za niesłuszne oznaczanie niektórych postów, fot. Pixabay
Twitter przeprasza za niesłuszne oznaczanie niektórych postów, fot. Pixabay
Oskar Ziomek
29.06.2020 14:26

Twitter przeprasza za niesłuszne oznaczanie niektórych postów jako potencjalnie dezinformujących w kontekście 5G i koronawirusa. Jak się okazuje, w ostatnich dniach w serwisie można było trafić na tweety, pod którymi pojawiły się automatyczne ostrzeżenia. To efekt nadgorliwego działania algorytmu dbającego o oznaczanie potencjalnych fake newsów.

Jak zwraca uwagę The Verge, problematyczne okazały się wyrazy oxygen oraz frequency, czyli z angielskiego tlen i częstotliwość. Niezależnie od kontekstu, w którym zostały użyte, algorytmom wystarczyła ich obecność, by post uznać za mogący wprowadzać dezinformację w kontekście 5G i COVID-19. Twitter przyznał się do błędu i obiecał dopracować swoje systemy.

Działania Twittera związane z koronawirusem trwają od dawna. Na specjalnie przygotowanej stronie można przeczytać o szeregu kroków, które podjęto w związku z pandemią. Chodzi między innymi o weryfikację kont oraz badanie postów poruszających tematykę związaną z COVID-19.

Podobne zasady w praktyce dotyczą także postów związanych z 5G. Jakiś czas temu pojawiły się bowiem spekulacje, że koronawirus jest bezpośrednio związany z sieciami piątej generacji. Plotki zostały jednak z czasem zdementowane, a o braku związku 5G z koronawirusem informowała nawet wprost Światowa Organizacja Zdrowia.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (45)