Tomahawk ikona

Tomahawk0.8.4

WindowsMultimediaOdtwarzacze plików audio i wideoTomahawk
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Tomahawk to odtwarzacz multimediów dla Windows nastawiony na obsługę muzyki dostępnej online, a także współpracę z licznymi dodatkami.

Program umożliwia odtwarzanie szerokiej palety materiałów z różnych źródeł. Za pomocą Tomahawka otworzymy zarówno bibliotekę piosenek z pamięci komputera, jak i serwera, sieci, a także popularnych serwisów. Możemy więc wyszukiwać i odtwarzać materiały z YouTube czy Skreemr i innych. Ponadto program korzysta z zewnętrznych narzędzi jak Playdar albo Echonest (inteligentne listy odtwarzania). Umożliwia to między innymi korzystanie z sugestii na temat podobnych wykonawców czy gatunków muzycznych. W ten sposób możemy tworzyć listy odtwarzania na podstawie długości utworu, tagów, energii piosenki czy głośności.

Aplikacja automatycznie wyszukuje materiały muzyczne zapisane w pamięci komputera, a także na podłączonych nośnikach zewnętrznych. Kolejne ważne funkcje to obsługa Last.fm, Jabbera, Google Chat czy Twittera. Dzięki temu możemy w łatwy sposób dzielić się muzyką i przesyłać informacje znajomym. Tomahawk pozwala ponadto na wyświetlanie informacji o ostatnio odtwarzanych utworach czy listach.

Ciekawym rozwiązaniem jest możliwość instalowania dodatków rozszerzających możliwości programu. Na przykład za pomocą Playlick możemy importować metadane list odtwarzania z Last.fm, Spotify, XSPF czy podcastów. Z kolei Tomahawklet przechwytuje listy odtwarzania ze stron internetowych i pozwala na ich import do programu.

Program nie jest już oficjalnie rozwijany, twórcy poinformowali o możliwości rozwoju jego funkcji samodzielnie. Kod aplikacji dostępny jest w serwisie GitHub.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
1.916 ocen
Twoja ocena
Liczba pobrań2 682
Data aktualizacji16 cze 2017
Rozmiar pliku34.17 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Tomahawk ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)