Tor Messenger ikona

Tor Messenger0.4.0 beta 2

WindowsArchiwumProgramy archiwalneTor Messenger
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Tor Messenger jest bazującym na rozwijanym przez społeczność Mozilli programie Instantbird komunikatorem wykorzystującym sieć Tor. Obsługiwany są różne protokoły, jednak w przypadku każdego z nich tożsamość uczestników rozmowy jest chroniona.

Tor Messenger pozwala rozmawiać w sieciach Jabber (XMPP), IRC, Google Talk, Facebook Chat, Twitter, Yahoo!, Twitter i Odnokłassniki. Choć logowania i relacje z kontaktami nie zostaną ukryte przed centralnymi serwerami, cały ruch do nich będzie bardzo trudny do prześledzenia dzięki Torowi. Ponadto domyślnie wyłączona jest możliwość rozmowy, jeśli któryś z użytkowników nie korzysta z szyfrowanego protokołu.

Tor Messenger wykorzystuje metodę off-the-record (OTR) opartą na czterech podstawowych założeniach: szyfrowanie, uwierzytelnianie, zaprzeczalność i poufność. Dzięki systemowi weryfikacji rozmawiając mamy więc pewność, że po drugiej stronie jest ta osoba, za którą rozmówca się podaje. Ponadto wiadomości są zaszyfrowane i zabezpieczone przed fałszerstwem. Jeśli użytkownik utraci swoje klucze autoryzujące, nikt nie uzyska dostępu do historii rozmów.

Udostępnij
Tor Messenger 0.4.0 beta 2wersja stabilna (32-bit)
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.52 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań588
Data aktualizacji2 lis 2015
Rozmiar pliku34.30 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Tor Messenger ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)