WindowsArchiwumProgramy archiwalneTor Messenger
Tor Messenger ikona

Tor Messenger0.4.0 beta 2

zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Tor Messenger jest bazującym na rozwijanym przez społeczność Mozilli programie Instantbird komunikatorem wykorzystującym sieć Tor. Obsługiwany są różne protokoły, jednak w przypadku każdego z nich tożsamość uczestników rozmowy jest chroniona.

Tor Messenger pozwala rozmawiać w sieciach Jabber (XMPP), IRC, Google Talk, Facebook Chat, Twitter, Yahoo!, Twitter i Odnokłassniki. Choć logowania i relacje z kontaktami nie zostaną ukryte przed centralnymi serwerami, cały ruch do nich będzie bardzo trudny do prześledzenia dzięki Torowi. Ponadto domyślnie wyłączona jest możliwość rozmowy, jeśli któryś z użytkowników nie korzysta z szyfrowanego protokołu.

Tor Messenger wykorzystuje metodę off-the-record (OTR) opartą na czterech podstawowych założeniach: szyfrowanie, uwierzytelnianie, zaprzeczalność i poufność. Dzięki systemowi weryfikacji rozmawiając mamy więc pewność, że po drugiej stronie jest ta osoba, za którą rozmówca się podaje. Ponadto wiadomości są zaszyfrowane i zabezpieczone przed fałszerstwem. Jeśli użytkownik utraci swoje klucze autoryzujące, nikt nie uzyska dostępu do historii rozmów.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
3.52 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań596
Data aktualizacji2 lis 2015
Rozmiar pliku34.30 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Tor Messenger ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (3)