AndroidPersonalizacjaKlawiaturyTouchPal - Free Emoji Keyboard
TouchPal - Free Emoji Keyboard ikona

TouchPal - Free Emoji Keyboard7.0.9.1_20190704153125

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Klawiatura TouchPal X, oprócz standardowego układu QWERTY, umożliwia również wybór takich układów, jak w starych telefonach komórkowych oraz tzw. pół-QWERTY, gdzie dwie litery znajdują się na jednym klawiszu. W układzie QWERTY pod każdym przyciskiem znajduje się kilka znaków diakrytycznych, a w pierwszej linii od góry, pod literami znajdziemy również cyfry. Żeby użyć wspomnianych znaków, wystarczy dłużej przytrzymać dany klawisz, bądź po prostu pociągnąć palcem w dół dotykając wirtualnego klawisza.

TouchPal X ma również wbudowane narzędzie do edycji tekstu, dzięki niemu łatwo będziemy mogli poruszać się po wiadomości za pomocą strzałek oraz przycisków umożliwiających powrót na początek, bądź koniec tekstu. Wspomniane narzędzie umożliwia również zaznaczanie, wycinanie, kopiowanie, wklejanie czy usuwanie danego fragmentu wiadomości.

Zmiana rozmiaru klawiatury TouchPal X to tylko jedna z wielu opcji, jakie możemy ustawiać w aplikacji. Mamy również możliwość zmiany głośności dźwięku przycisków, ustalanie czasu wibracji smartfona, po naciśnięciu klawiszy czy zmianę czcionki klawiatury. Ponadto możemy również wybrać, czy w górnej części klawiatury będą pokazywane więcej niż 3 propozycje, czy nawet przez jak długi czas będziemy musieli przytrzymywać klawisz, żeby klawiatura odczytała to jako długie przytrzymanie. Możemy również zarządzać wtyczkami.

Klawiatura TouchPal X oprócz tradycyjnego wpisywania tekstu, umożliwia również wprowadzanie głosowe. Niestety ta metoda nie jest jeszcze wystarczająco dopracowana. Podczas testów praktycznie za każdym razem to samo zdanie, było interpretowane przez aplikację w inny sposób, często nieprawidłowy. W ustawieniach klawiatury mamy możliwość zmiany silnika wprowadzania głosowego, jednak bez względu na silnik wprowadzanie głosowe działa po prostu źle.

TouchPal X pozwala również na automatyczne poprawianie błędów, podpowiadanie kolejnego słowa w zależności od kontekstu, automatyczne zapisywanie nowych słów do słownika, automatyczne dodawanie spacji czy wstawianie wielkich liter na początku nowego zdania. Skuteczność wspomnianych funkcji jest bardzo duża, a jeśli włączymy również aktualizację popularnych słów, zwrotów oraz modelu języka, to będziemy mogli pisać bardzo szybko i poprawnie. Jednak nigdy nie możemy zapomnieć o kontrolowaniu tego, co napisaliśmy. Słownik jest tworzony przez dużą liczbę osób i czasami podpowiedzi znacznie różnią się od tego, co chcieliśmy przekazać. Klawiatura zwraca również uwagę na klawisze znajdujące się w bliskim sąsiedztwie wybranego przycisku.

Klawiatura TouchPal X jest niewątpliwie jedną z lepszych klawiatur na Androida. Pozwala na konfigurację zarówno od strony mechanizmów podpowiedzi, jak również wyglądu aplikacji. Podpowiedzi z reguły są bardzo dobre i usprawniają szybkie pisanie, a tylko sporadycznie zdarza się, że klawiatura podpowie nieodpowiedni wyraz. Ponadto w ustawieniach aplikacji pojawiają się również opcje, które nie są przetłumaczone na język polski. Natomiast funkcja rozpoznawania mowy nie jest gotowa, żeby korzystać z niej na co dzień.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.02 oceny
Twoja ocena
ProducentTouchPal
Liczba pobrań2 739
Data aktualizacji12 lip 2019
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
TouchPal - Free Emoji Keyboard ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (6)