bEgSQhQl
TouchPal - Free Emoji Keyboard ikona

TouchPal - Free Emoji Keyboard7.0.9.1_20190704153125

Strona głównaAndroidPersonalizacjaKlawiaturyTouchPal - Free Emoji Keyboard
Pobierz program
w oficjalnym sklepie Google Play
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Klawiatura TouchPalX, oprócz standardowego układu QWERTY, umożliwia również wybór takichukładów, jak w starych telefonach komórkowych oraz tzw. pół-QWERTY,gdzie dwie litery znajdują się na jednym klawiszu. W układzie QWERTYpod każdym przyciskiem znajduje się kilka znaków diakrytycznych, a wpierwszej linii od góry, pod literami znajdziemy również cyfry. Żebyużyć wspomnianych znaków, wystarczy dłużej przytrzymać dany klawisz,bądź po prostu pociągnąć palcem w dół dotykając wirtualnego klawisza.

bEgSQhQn

TouchPal X marównież wbudowane narzędzie do edycji tekstu, dzięki niemu łatwo będziemy mogli poruszać się po wiadomości za pomocą strzałekoraz przycisków umożliwiających powrót na początek, bądź koniectekstu. Wspomniane narzędzie umożliwia również zaznaczanie,wycinanie, kopiowanie, wklejanie czy usuwanie danego fragmentuwiadomości.

Zmianarozmiaru klawiatury TouchPal X to tylko jedna z wielu opcji, jakiemożemy ustawiać w aplikacji. Mamy również możliwość zmiany głośnościdźwięku przycisków, ustalanie czasu wibracji smartfona, ponaciśnięciu klawiszy czy zmianę czcionki klawiatury. Ponadto możemyrównież wybrać, czy w górnej części klawiatury będą pokazywane więcejniż 3 propozycje, czy nawet przez jak długi czas będziemy musieliprzytrzymywać klawisz, żeby klawiatura odczytała to jako długieprzytrzymanie. Możemy również zarządzać wtyczkami.

Klawiatura TouchPalX oprócz tradycyjnego wpisywania tekstu, umożliwia równieżwprowadzanie głosowe. Niestety ta metoda nie jest jeszczewystarczająco dopracowana. Podczas testów praktycznie za każdym razem to samozdanie, było interpretowane przez aplikację w inny sposób, częstonieprawidłowy. W ustawieniach klawiatury mamy możliwość zmianysilnika wprowadzania głosowego, jednak bez względu na silnikwprowadzanie głosowe działa po prostu źle.

TouchPal X pozwalarównież na automatyczne poprawianie błędów, podpowiadaniekolejnego słowa w zależności od kontekstu, automatycznezapisywanie nowych słów do słownika, automatyczne dodawanie spacjiczy wstawianie wielkich liter na początku nowego zdania. Skutecznośćwspomnianych funkcji jest bardzo duża, a jeśli włączymy równieżaktualizację popularnych słów, zwrotów oraz modelu języka, tobędziemy mogli pisać bardzo szybko i poprawnie. Jednak nigdy niemożemy zapomnieć o kontrolowaniu tego, co napisaliśmy. Słownik jesttworzony przez dużą liczbę osób i czasami podpowiedzi znacznie różniąsię od tego, co chcieliśmy przekazać. Klawiatura zwracarównież uwagę na klawisze znajdujące się w bliskim sąsiedztwiewybranego przycisku.

Klawiatura TouchPalX jest niewątpliwie jedną z lepszych klawiatur na Androida. Pozwalana konfigurację zarówno od strony mechanizmów podpowiedzi, jakrównież wyglądu aplikacji. Podpowiedzi z reguły są bardzo dobre iusprawniają szybkie pisanie, a tylko sporadycznie zdarza się, żeklawiatura podpowie nieodpowiedni wyraz. Ponadto wustawieniach aplikacji pojawiają się również opcje, które nie sąprzetłumaczone na język polski. Natomiast funkcja rozpoznawania mowynie jest gotowa, żeby korzystać z niej na co dzień.

Zaproponuj zmiany w opisie
Zgłoś aktualizację programu
Udostępnij
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
5.02 oceny
ProducentTouchPal
Liczba pobrań2 422
Data aktualizacji12 lip 2019
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
TouchPal - Free Emoji Keyboard ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
bEgSQhQS
bEgSQhRj