Transmission 2.0 - szybsza i łatwiejsza obsługa

Transmission 2.0 - szybsza i łatwiejsza obsługa

16.06.2010 12:22

Udostępniono stabilną wersję Transmission 2.0, jednego z bardziej popularnych, wieloplatformowych klientów sieci BitTorrent na świecie.

Transmission to darmowy, alternatywny klient sieci BitTorrent dostępny między innymi dla Mac OS X i Linuksa. Program oferuje spore możliwości konfiguracyjne porównywalne z takimi aplikacjami jak znacznie bardziej wymagające Vuze czy aMule. Umożliwia pobieranie wielu plików jednocześnie, kolejkowanie zadań, nadawanie priorytetów, limitów szybkości i blokowanie wybranych adresów IP. Obsługuje przekierowywanie portów UPnP i NAT-PMP, filtrowanie oraz udostępnia prosty kreator tworzenia plików Torrent. Pozwala także na wymianę ruchu w sposób szyfrowany.

W najnowszej wersji programu udostępniono szereg zmian i poprawek. Pojawiła się możliwość wyszukiwania źródeł w sieci lokalnej, a także szybsza weryfikacja danych. Zoptymalizowano też żądania pobierania do dostępnej przepustowości łącza. Transmission uruchamia się teraz znacznie szybciej w porównaniu z poprzednią wersją. W wersji dla Mac OS X i GTK+ zastąpiono minimalny wygląd programu na rzecz kompaktowego (Compact View), co ma zaoszczędzić przestrzeń zajmowaną przez aplikację. Komenda "Przywróć wszystkie" nie odnosi się teraz do zakończonych procesów. Z pełną listą zmian można zapoznać się na stronach programu.

Transmission 2.0 można pobrać z naszego vortalu w dziale PROGRAMY -> Internet i Komunikacja -> Bezpośrednia wymiana plików. Dostępne są wersje dla systemów Linux oraz Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (16)