Transport publiczny w Mapach Google dostępny już także we Wrocławiu

Transport publiczny w Mapach Google dostępny już także we Wrocławiu

Transport publiczny w Mapach Google dostępny już także we Wrocławiu
01.06.2016 13:07, aktualizacja: 02.06.2016 10:10

W kolejnym polskim mieści informacje na temat komunikacji miejskiej można już uzyskać za pomocą Map Google. Jak można przeczytać na blogu Google Polska, funkcja ustalania trasy wraz z wykazem obsługujących ją środków transportu publicznego właśnie zawitała do Wrocławia.

Obraz

Dotychczas funkcja przeglądu Map Google pod kątem komunikacji, zarówno w wersji przeglądarkowej, jak i również w aplikacjach mobilnych, była dostępna między innymi w Warszawie, Szczecinie, Zielonej Górze czy Łodzi. Do tego grona dołącza dziś stolica Dolnego Śląska, co sprawia, że usługa jest już dostępna w ponad 18 tysiącach miast na całym świecie.

W praktyce wystarczy ustalić trasę, by Mapy wyświetliły różne warianty dojazdu, zarówno autobusami, jak i tramwajami czy kolejkami miejskimi. Oczywiście decyzję może podjąć w opcjach sam użytkownik. Po wyborze odpowiedniej linii, można przejść do podglądu trasy, na której oznaczone zostały kolejne przystanki. Możliwe jest oczywiście wydrukowanie planu podróży lub przesłanie go z komputera do aplikacji mobilnej.

Czy jednak Mapy mogą konkurować na przykład z oficjalną aplikacją iMPK? Raczej nie. A to przez bardzo optymistyczne założenie, że autobusy zawsze kursują według rozkładów jazdy. iMPK rozwiązuje ten problem poprzez dostarczanie informacji z nadajników GPS zamontowanych w pojazdach, natomiast Google przygotowało statyczne rozkłady, które mogą mieć często niewiele wspólnego z rzeczywistością.

Obraz

Mimo to należy docenić, że Google dba o rozwój Map w polskich miastach, nawet jeśli będą one przydatne przede wszystkim dla turystów. Najnowszą wersję aplikacji można znaleźć w naszej bazie programów. Przy tej okazji zapraszamy także do zapoznania się z naszym zestawieniem dobrych porgramów dla pasażerów komunikacji miejskiej, gdzie opisaliśmy najlepsze i najpopularniejsze aplikacje przydatne podczas korzystania z transportu publicznego.

Programy

Aktualizacje
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)