Tribes Ascend

WindowsGryAkcja i strzelankiTribes Ascend
zabezpiecz pobieranie
Asystent może proponować instalację ofert reklamowych, na które nie musisz wyrażać zgody w celu pobrania programu. Możesz też użyć linków bezpośrednich bez asystenta (przycisk obok). W przypadku pomyłkowej instalacji niechcianego oprogramowania polecamy skorzystanie z naszego poradnika.
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Tribes Ascend to sieciowa strzelanka FPP osadzona w klimacie Science Fiction oferująca zdaniem autorów najszybszą pukaninę na całej kuli ziemskiej ;-).

Akcja gry osadzona została w dalekiej przyszłości. Spośród nieustannie rozprzestrzeniającej się po wszechświecie ludzkości wyłaniają się dwie główne grupy: Krwawych Orłów i Diamentowych Mieczy, które stają naprzeciw siebie walcząc o wpływy i władzę na nowych terenach. Fabuła jednak nie odgrywa ważnej roli dla przebiegu rozgrywki, stanowi ona jedynie tło dla ciągłej rywalizacji i sieciowych pojedynków.

Kto nie miał wcześniej do czynienia z którąkolwiek z części Tribes powinien choć na chwilę zajrzeć do samouczka. Oprócz szybkiego zapoznania się z obsługą odrzutowego plecaka będzie można poznać właściwości i zalety "ześlizgiwania się" po zboczach, dzięki czemu wprawny gracz może osiągać duże prędkości i błyskawicznie przemieszczać się po rozbudowanych mapach.

Przystępując do właściwej rozgrywki dokonujemy wyboru klasy postaci. Z początku do dyspozycji otrzymujemy po jednej zbroi z każdej kategorii wagowej: lekkiej, średniej i ciężkiej. Każda z nich posiada własne cechy i parametry indywidualne, a także oferuje zróżnicowany arsenał. Naszą postać można rzecz jasna odpowiednio dozbroić lub unowocześnić jej ekwipunek, ale to wszystko za punkty zarobione w trakcie gry. Jest też szybsze rozwiązanie lecz powiązane niestety z systemem mikropłatności.

Rozgrywka w Tribes Ascend odbywa się w szaleńczym tempie. Tu nie ma czasu na podchody, zastanawianie się czy dokładne planowanie akcji. Gdy tylko pojawiamy się na polu walki bez namysłu angażujemy się w pojedynek. Często bywają one bardzo żmudne i pracochłonne, gdyż nasi przeciwnicy, zresztą tak samo jak i my, mają pełną dowolność przemieszczania się drogą powietrzną. Pamiętajmy tylko, że możliwości odrzutowego plecaka są ograniczone, ale szybko się on regeneruje.

Gra prezentuje kilka trybów rozgrywki znanych chociażby z wielu innych pozycji przynależnych do tego gatunku. Należą do nich: Team Deathmatch, Capture the Flag czy Arena i Capture and Hold, które odblokowują się wraz z osiągnięciem 8 pozycji w rankingu doświadczenia. Zanim to jednak nastąpi, grę rozpoczynamy z rangą "Rekrut". System rankingowy w grze przedstawia się bardzo ciekawie oferując aż 50 poziomów rangi, z których każdy posiada unikalny tytuł oraz insygnia. Oprócz samej satysfakcji z awansowania spełnia on również określone cele sterując procesem kolejkowania w trakcie przydzielania gracza do odpowiedniej i adekwatnej dla jego rangi mapy.

Zaawansowana sceneria, rozbudowany system klas postaci i system rankingowy, bogate, futurystyczne uzbrojenie, niezwykła dynamika i nieprzewidywalność akcji z pewnością nie pozwolą nikomu nudzić się przy tym tytule.

Minimalne wymagania systemowe:

  • Procesor Intel Core 2 Duo 2.4 GHz lub AMD Athlon X2 2.7 GHz
  • 2 GB RAM
  • Karta graficzna NVIDIA GeForce 8800 GT lub AMD Radeon HD 3870

Uwaga!

Instalator Tribes: Ascend po uruchomieniu pobierze najnowsze potrzebne do zabawy pliki. Będzie także potrzebne darmowe konto gry. Tworzy się je zaraz na początku, na ekranie logowania.

Udostępnij
Ocena redakcji
4.5
Ocena użytkowników
5.04 oceny
Twoja ocena
Liczba pobrań2 536
Data aktualizacji30 paź 2015
Rozmiar pliku12.62 MB
System operacyjnyWindows
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (9)