AndroidGrafika i fotografiaNagrywanie wideoTunnel Vision
Tunnel Vision ikona

Tunnel Vision2.0.0

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Tunnel Vision to program, za pomocą którego można kręcić filmy z obrazem zniekształconym za pomocą kilku dostępnych filtrów. Program służy głównie w celach rozrywkowych, a przy okazji służy jako prezentacja możliwości w zakresie przetwarzania obrazu oferowanych przez najnowsze wydania systemu Androida, od 5.0 Lollipop wzwyż.

Gdy zainstalujemy program, na ekranie głównym zobaczymy obraz rozmazany przez jeden z filtrów. Znajdziemy też przycisk, za pomocą którego użyjemy kamery z przodu lub z tyłu urządzenia, przycisk nagrywania oraz suwak, dzięki któremu zmniejszymy lub zwiększymy intensywność używanego filtra. Wszystkie filtry znajdziemy zaś w dolnej części ekranu: jest ich sześć, a panel z nimi jest wysuwany i można go usunąć z ekranu za pomocą jednego kliknięcia.

W trakcie nagrywania filmu możemy dowolnie zmieniać filtry. Każdy z nich dostarcza inny efekt: obraz może być nieco rozmazany za pomocą kół, rozpikselowany na zewnątrz i ze swego rodzaju kwadratowym wizjerem w środku ekranu, zapewniającym obraz bez zniekształceń, inny filtr sprawi, że widoczny obraz rozmyje się jak toń wody... Możliwości jest sporo, a przy okazji zapewnić sobie mnóstwo frajdy. Gotowe filmy można zapisać w pamięci urządzenia oraz udostępnić je innym aplikacjom, np. na Facebooku lub Twitterze. Mimo zastosowania dość wymagającym dla hardware'u efektów graficznych, program działa płynnie. Minusem jest jednak spory rozmiar tworzonych plików. Trwający ok. 30 sekund film może ważyć nawet 40MB, więc kręcenie dużej liczby spotów w Tunnel Vision może szybko zmniejszyć ilość miejsca w pamięci urządzenia.

Aplikacja powstała w ramach projektu Android Experiments, którego celem jest zobrazowanie potencjału technologicznego oraz rozrywkowego, który drzemie w nowoczesnych smartfonach oraz tabletach z Androidem. Kod źródłowy aplikacji można znaleźć na GitHubie.

Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań79
Data aktualizacji12 gru 2018
System operacyjnyAndroid
LicencjaBezpłatna
Tunnel Vision ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)