iOSKomunikacja/społecznośćKlienty e-mailTutanota
Tutanota ikona

Tutanota

  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item
  • Slider item

Tutanota: bezpieczne maile to klient poczty elektronicznej, którego twórcy postawili mocno na bezpieczeństwo prywatności użytkownika i przesyłanych danych. Skorzystamy z niego na iPadach oraz iPhone'ach.

Aplikacja Tutanota jest projektem open source'owym, a jej kod źródłowy można znaleźć na Git Hubie. Jest on dostępny na licencji GPL v3.

W usłudze e-mailowej Tutanota można zarejestrować konto w czterech następujących domenach: @tutanota.com, @tutanota.de, @tutamail.com, @tuta.io, @keemail.me. Konto można założyć, korzystając z aplikacji mobilnej, a program doradza, czy wybrane hasło spełnia odpowiednio wysokie standardy bezpieczeństwa. Wysłane oraz odebrane wiadomości są automatycznie szyfrowane w sposób end-to-end między użytkownikami usługi, a jeśli wysyłany e-mail do użytkowników innych usług pocztowych, wówczas będą one zabezpieczone za pomocą ustalonego przez nadawcę hasła. Z kolei wiadomości niezaszyfrowane w sposób end-to-end będą automatycznie zabezpieczone na serwerach usługi. Szyfrowana jest nie tylko treść wiadomości, ale też załączniki i dane o nadawcy wiadomości.

Aplikacja Tutanota jest intuicyjna w obsłudze, a jej wygląd graficzny jest prosty w odbiorze. Dostęp do poczty wysyłanej oraz odbieranej w usłudze Tutanota można zapewnić sobie nie tylko poprzez aplikację mobilną, ale też korzystając ze strony internetowej usługi pod adresem Tutanota.com.

Ocena redakcji
5.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
ProducentTutanota
Liczba pobrań111
Data aktualizacji12 paź 2022
System operacyjnyiOS
LicencjaBezpłatna
Tutanota ikonaMasz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)