TVP HD może zniknąć z telewizji - przynajmniej w obecnej formie

Strona głównaTVP HD może zniknąć z telewizji - przynajmniej w obecnej formie
12.10.2021 11:02
TVP HD może zniknąć z rynku w formie, jaką dzisiaj znamy
TVP HD może zniknąć z rynku w formie, jaką dzisiaj znamy
Źródło zdjęć: © Getty Images

Logo TVP HD już niedługo może zniknąć z rynku telewizji. Jak udało się ustalić, trwają prace nad zmianą formuły kanału - do tego stopnia zaawansowane, że TVP HD miałoby docelowo zmienić nazwę na TVP Relaks.

bEJpwmEl

Jak ustalił serwis press.pl, Telewizja Polska planuje zmienić wizerunek TVP HD, w praktyce usuwając z rynku kanał w formie, jaką znamy obecnie. Treści prezentowane na kanale miałyby się zauważalnie zmienić i obejmować więcej tematów z zakresu kulinariów i podróży. Znikną także powtórki seriali znane z innych kanałów Telewizji Polskiej. Docelowo TVP HD miałoby zmienić nazwę na TVP Relaks.

Kanał TVP HD jest nadawany od 2008 roku, na początku wykorzystywany był głównie na potrzeby relacji z wydarzeń sportowych. Mogą go oglądać posiadacze dostępu do telewizji satelitarnej i kablowej. TVP HD był tylko tymczasowo nadawany w telewizji naziemnej, co ciekawe nie zawsze w tytułowej rozdzielczości HD.

TVP ma nowy serwis o DVB-T2. Sprawdź, czy masz zgodny telewizor
TVP ma nowy serwis o DVB-T2. Sprawdź, czy masz zgodny telewizor
bEJpwmEn

Można zakładać, że w nowej formule kanał TVP Relaks będzie dostępny w ramach cyfrowej telewizji naziemnej DVB-T2. Nowy standard już teraz jest dostępny testowo w większości kraju, ale całkowita migracja nastąpi w czerwcu 2022 roku. Do tego czasu odbiorcy muszą sprawdzić, czy posiadają odpowiedni telewizor zdolny do odbioru sygnału DVB-T2/HEVC.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Udostępnij:
bEJpwmFj