TVP World - nowy kanał w TV. To odpowiedź na sytuację na granicy

TVP World - nowy kanał w TV. To odpowiedź na sytuację na granicy

TVP uruchomiło nowy kanał
TVP uruchomiło nowy kanał
Źródło zdjęć: © Getty Images | Mateusz Wlodarczyk
Oskar Ziomek
18.11.2021 10:39

Telewizja Polska uruchomiła nowy kanał TVP World. To odpowiedź na sytuację przy granicy polsko-białoruskiej i chęć walki z dezinformacją w mediach. TVP World jest anglojęzycznym programem informacyjnym, swego rodzaju odpowiednikiem TVP Info.

TVP World można oglądać na kilka sposobów. Po pierwsze jest dostępny za darmo na stronie internetowej tvpworld.com - także w wersji streamingu na żywo. Po drugie, TVP World jest też nadawany w telewizji satelitarnej oraz (pomiędzy godz. 1:00 a 5:00 czasu polskiego) na antenie TVP Info - informuje serwis TVP Info.

W chwili pisania niniejszego tekstu, odtwarzacz strumienia TVP World na stronie internetowej nie działa do końca sprawnie - występują problemy z przewijaniem materiałów wstecz, ale materiał na żywo odtwarzany jest bez przeszkód. Warto podkreślić, że prezentowane treści mają polską ścieżkę dźwiękową, a dodatkiem są anglojęzyczne napisy. Programy informacyjne prezentowane na żywo są jednak prezentowane w języku angielskim.

"Polska musi się temu przeciwstawić. Polska telewizja publiczna czuje się za to odpowiedzialna, za obronę polskiej racji stanu, dlatego przyspieszyliśmy otwarcie kanału" - skomentował uruchomienie nowego kanału Jacek Kurski, prezes TVP.

Kanał TVP World nie działał na komputerze przez przynajmniej godzinę
Kanał TVP World nie działał na komputerze przez przynajmniej godzinę© fot. screen z TVP World

W sieci nie brakuje komentarzy, że premiera TVP World nie należała do szczególnie udanych. Serwis internetowy od godzin rannych ma problemy z działaniem, a w niektórych przypadkach streaming nie potrafił się wczytać, informując o błędach - podaje serwis WP Teleshow. Obecnie z odtwarzaniem nie ma już takich problemów.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (34)