Twitter będzie płatny? Serwis rozważa wprowadzenie kont premium

Twitter będzie płatny? Serwis rozważa wprowadzenie kont premium

24.03.2017 12:02

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twitter przez wielu uważany jest za symbol naszych czasów: krótkie komunikaty w mikroblogowej formie są dziś jednym z najskuteczniejszych sposób śledzenia życia politycznego, także w Polsce. Korzystanie z niego jest całkowicie bezpłatne, jednak ma się to wkrótce zmienić.

Twitter jako sam serwis daleki jest od ideału: ogrom publikowanych co minutę tweetów już dawno przerósł jego jednokolumnowy układ, który w dodatku nie jest automatycznie odświeżany. W ten sposób główna przewaga Twittera nad Facebookiem – równa dostępność do treści ze wszystkich śledzonych kont – zostaje niwelowana. To zaś skłania użytkowników do korzystania z bardziej zaawansowanych narzędzi, np. Tweetdecka.

Właścicielem aplikacji, dostępnej także w przeglądarce, również jest Twitter. Tweetdeck ma jednak nad pierwowzorem sporo przewagi: pozwala na przeglądanie tweetów w widoku wielokolumnowym czy odświeżanie list na bieżąco. Jak jednak donosi Reuters, dostęp do Tweetdecka może zostać wkrótce ograniczony. Wszystko to za sprawą wprowadzenia kont premium na Twitterze, których posiadanie umożliwiałoby dostęp do zaawansowanych narzędzi.

Mowa jednak nie o Tweetdecku w aktualnej formie, a nowej, jeszcze bardziej rozbudowanej wersji, do której trafić mają nowe narzędzia analityczne. Płatny Tweetdeck ma być także pozbawiony treści sponsorowanych. Nieznane są jednak ceny konta premium na Twitterze. Nie wiemy także, czy po ewentualnym wprowadzeniu opłat, ogólnodostępna pozostanie aktualna wersja Tweetdecka.

Programy

Brak danych.
Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (15)