Twitter szuka hakerów. Potrzebuje ich pomocy

Twitter
Twitter
Źródło zdjęć: © Unsplash.com

31.07.2021 11:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Twitter ma problemy z automatycznym przycinaniem zdjęć. Do jego usunięcia firma chce zaangażować hakerów. Najlepsi zostaną wynagrodzeni, jednak wysokość nagrody zaskoczyła chyba wszystkich.

Jak poradzić sobie z problemem złego przycinania zdjęć? Władze Twittera wpadły na świetny pomysł. Zorganizowały konkurs z nagrodami finansowymi. Chcą zaangażować do pracy hakerów, którzy otrzymają wgląd do fragmentów kodu popularnego portalu społecznościowego. Zdaniem wielu użytkowników Twittera nagrody są za niskie.

Zwycięska drużyna ma zarobić 3,5 tysiąca dolarów, przewidziane są także dodatkowe nagrody w wysokości 1000 dolarów dla najbardziej innowacyjnych odkryć. Kwoty wydają się śmieszne, ponieważ w standardowym programie zgłaszania znalezionych błędów Twitter płaci o wiele lepsze pieniądze.

Za wyszukanie błędu pozwalającego na wykonywanie działań na innym koncie można zarobić 2940 dolarów. Natomiast za błąd OAuth, który pozwala przejąć cudze konto, Twitter płaci 7700 dolarów.

Przycinanie zdjęć na Twitterze nie działa w sposób idealny. Sztuczna inteligencja wybiera, co powinno zostać wyświetlone na miniaturce. Czasem zdarza się, że tak przycięte zdjęcie nie przedstawia pełnego kontekstu, przez co może wprowadzać użytkowników w błąd. Ze względu na specyfikę portalu nie jest możliwe wyświetlanie obrazków w całości, więc konieczne jest ich właściwe przycięcie.

Ma to znacznie szczególnie przy niestandardowo wysokich lub szerokich obrazkach. Przy tych, które mieszczą się "mniej więcej" w standardowych ramach, problem nie jest poważny.

Zwycięzcy konkursu mają być ogłoszeni podczas Def Conu, który odbędzie się w dniach 5-8 sierpnia 2021 roku.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:dobreprogramy
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (1)