Twitter zdecydował. Donald Trump nie odzyska konta w serwisie

Twitter zdecydował. Donald Trump nie odzyska konta w serwisie
11.02.2021 13:11
Twitter: Donald Trump nie odzyska konta, nawet jeśli wystartuje w kolejnych wyborach (fot. Getty Images)
Twitter: Donald Trump nie odzyska konta, nawet jeśli wystartuje w kolejnych wyborach (fot. Getty Images)

Dyrektor finansowy Twittera Ned Segal poinformował w środę, że zasady serwisu nie pozwalają na przywrócenie usuniętego konta Donalda Trumpa. Były prezydent Stanów Zjednoczonych nie odzyska go nawet w przypadku, gdy będzie ponownie ubiegał się o fotel głowy państwa.

  • Nasze zasady działają w ten sposób, że jeśli ktoś jest usunięty z naszej platformy, to jest usunięty - niezależnie od tego, czy jest komentatorem, dyrektorem finansowym czy byłym lub obecnym urzędnikiem państwowym - wyjaśnił Segal w odpowiedzi na pytanie dotyczące przyszłości konta Trumpa, zadane przez jednego z dziennikarzy CNBS.

Dodał, że polityka serwisu ma na celu zapewnienie, by użytkownicy nie podżegali do przemocy. - Jeśli ktoś się do tego nie stosuje, musimy go usunąć i nasza polityka nie pozwala na powrót takich osób - mówi Segal cytowany przez Polską Agencję Prasową.

Przypomnijmy, że Twitter usunął konto byłego prezydenta USA 8 stycznia 2021 roku, argumentując swoją decyzję podżeganiem do przemocy i kwestionowaniem wyników wyborów przez Trumpa oraz jego zwolenników, którzy szturmem wdarli się na Kapitol.

Konto Donalda Trumpa na Twitterze obserwowało 88 milionów użytkowników.

Programy

Aktualizacje
Aktualizacje
Nowości
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Udostępnij:
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (110)