Twórca Cydii stworzy konkurencję dla Mac App Store

13.12.2010 16:06

Twórca nieoficjalnego e-sklepu dla iOS, Cydii, zapowiada podobną usługę dla systemu Mac OS X. Sklep ma pojawić się w najbliższych tygodniach.

Mac App Store został zapowiedziany przez firmę Apple na konferencji 20 października. E-sklep pojawi się zapewne w styczniu 2011 roku dla systemu Mac OS X. Jak donosi PCMag, już szykuje się konkurencja dla Mac App Store. Pracuje nad nią twórca Cydii, e-sklepu dla iOS po jailbreaku. Dostępne są tam aplikacje, które nie zostały dopuszczone do App Store. Szacuje się, że z Cydii korzysta dzisiaj około 10% wszystkich użytkowników smartfonów iPhone, czyli około 10 mln osób.

Cydia Mac App Store ma skupić się na deweloperach niezadowolonych z warunków firmy Apple. Przypomnijmy, że oryginalny sklep będzie oferować najprawdopodobniej tylko pełne wersje aplikacji. Nie będą natomiast dostępne ani bety, ani wersje testowe programów. Apple będzie też pobierać opłaty od sprzedanych aplikacji, co może zniechęcić część deweloperów. Czy alternatywny e-sklep odniesie sukces? Warto przypomnieć, że na rynku istnieją już podobne rozwiązania jak choćby Bodega. Jak dotąd nie cieszą się one wyjątkową popularnością wśród użytkowników systemu Mac OS X.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (10)