Twórcy WhatsApp o nowych funkcjach. Pandemia wpłynęła na nowości w aplikacji

Twórcy WhatsApp o nowych funkcjach. Pandemia wpłynęła na nowości w aplikacji

WhatsApp
WhatsApp
Źródło zdjęć: © Pixabay
Karolina Kowasz
01.08.2021 13:35

Szereg ostatnio wprowadzonych zmian do aplikacji WhatsApp nie pozostaje bez echa. Wielu użytkowników nie zważa na kontrowersyjność komunikatora i czeka na wprowadzenie kolejnych funkcjonalności.

Mając to na uwadze, serwis Tech Radar postanowił zapytać twórców WhatsAppa o motywacje jakie stoją za kolejnymi nowościami. W wywiadzie padły pytanie o kwestie wpływu koronawirusa na dodawanie kolejnych funkcji, a także opcje, nad jakimi firma pracuje obecnie.

WhatsApp nie tylko na smartfonach

Zważywszy na trwające prace nad jednoczesną obsługą wielu urządzeń, jedno z pierwszych pytań dotyczyło tej właśnie kwestii. Rzecznik WhatsAppa podkreśliła, że WhatsApp Web nadal jest ważną platformą dla użytkowników. Wcześniej aplikacja była dostępna tylko na jednym urządzeniu naraz. Wsparcie dla komputerów stacjonarnych i internetowych działało tylko przez dublowanie telefonu, co oznacza, że smartfon musiał być włączony i wymagał aktywnego połączenia z Internetem.

Wprowadzenie obsługi wielu urządzeń oznacza, że ​​użytkownicy mogą korzystać z tych samych funkcji, które są dostępne w obecnej wersji WhatsApp Web bez podłączania telefonu. Rzecznik dodała także, że twórcy z czasem planują dodać obsługę większej liczby typów urządzeń.

Pandemia i jej wpływ na komunikator

Ekipa TechRadar chciała także dowiedzieć się czy koronawirus wpłynął w jakiś sposób na przyspieszenie prac nad niektórymi zmianami. Rzecznik WhatsAppa opowiedziała, że firma skupiła się na sposobach zapewnienia większego wsparcia w takich obszarach, jak prywatność rozmów i ich bezpośredniość. Ze względu na brak możliwości spotykania się twarzą w twarz, WhatsApp chciał dostosować się do nowych sposobów pracy i komunikacji.

Innym pytaniem, które padło w wywiadzie, jest kwestia tworzenia lokalnych kopii zapasowych. Niestety, w tym temacie padła odpowiedź, że rzecznik WhatsAppa nie posiada żadnych informacji o takich planach. Należy jednak pamiętać, że aplikacja stara się być bardziej przyjazna użytkownikom ze względu na ogromną konkurencję na rynku komunikatorów. Można więc się spodziewać, że i na takie opcje przyjdzie czas i twórcy stworzą taką funkcję.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (8)