MacOSGryLogiczne i karcianeTysiąc

Tysiąc

  • Slider item

Tysiąc to komputerowa odsłona popularnej w Polsce gry karcianej, która wywodzi się od francuskiego mariasza. Za tytuł odpowiada studio GameDesire, która udostępniła go w formie online do uruchomienia z poziomu dowolnej przeglądarki internetowej.

Jak wygląda rozgrywka?

Gra w Tysiąca odbywa się przy wirtualnych stolikach, przy których maksymalnie zasiąść może 3 graczy. Zabawa bazuje na tzw. małej talii kart, składającej się z 24 kart (od dziewiątki do asa). Na początku każdej z wielu partii gracze licytują ile punktów uda im się ugrać z wykorzystaniem posiadanych kart. Istotnym elementem gry są meldunki, które uzyskać można posiadając Damę i Króla tego samego koloru. Każda z kart, jak również meldunki mają swój odpowiednik punktowy. Wygrywa ten gracz, który jako pierwszy sumarycznie zdobędzie 1000 punktów.

Gra kierowana jest do graczy w różnym wieku. Przydatną w trakcie rozgrywki w tysiąca umiejętnością jest przewidywanie i strategiczne myślenie. Posiadanie pozornie słabych kart nie zawsze oznaczać może przegraną partię.

Aby zagrać w Tysiąca wymagana jest rejestracja bezpłatnego konta użytkownika.

Kluczowe cechy gry:

  • cyfrowa odsłona klasycznej gry karcianej
  • rozgrywka dla 2-3 graczy
  • dopracowana oprawa graficzna
  • za darmo, z poziomu przeglądarki internetowej
Ocena redakcji
4.0
Ocena użytkowników
-.-
Twoja ocena
Liczba pobrań51
Data aktualizacji21 sie 2020
System operacyjnymacOS
LicencjaBezpłatna
Masz problem z tym programem?
Zapytaj na naszym forum
Opinie (0)
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)