Uber ochroni pasażerów przed niebezpiecznymi kierowcami. Testuje nowy pomysł

fot. Shutterstock
fot. Shutterstock

07.01.2020 21:08, aktual.: 07.01.2020 22:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Uber wprowadził nowy system, który ma pomóc zapewnić pasażerom większe poczucie bezpieczeństwa. Testowana na razie w USA i Kandzie usługa pozwala na weryfikację kierowców za pomocą kodu PIN. Tym sposobem pasażerowie mają mieć pewność, że wsiadają do właściwego samochodu.

Nowy system weryfikacji kierowców z pomocą PINu jest jednym z rozwiązań, które Uber planuje wprowadzić, by zwiększyć bezpieczeństwo pasażerów oraz ograniczyć problem związany z napaściami seksualnymi. Pierwsze testy systemu miały miejsce jeszcze w grudniu 2019 roku i obejmowały siedem amerykańskich miast. Od stycznia usługa została wprowadzona na terenie całych Stanów Zjednoczonych oraz w Kanadzie.

System weryfikacji kierowców z pomocą kodu PIN działa prosto, a jednocześnie daje obu stronom pewność

Chodzi o upewnienie się, że wsiadamy do właściwego auta. W trakcie zamawiania kursu przez aplikację, otrzymamy specjalny kod PIN, który musimy podać kierowcy przed rozpoczęciem podróży. Następnie ten wprowadza kod do systemu, a jeśli się wszystko zgadza otrzymujemy potwierdzenie i kierowca może zabrać nas do celu.

Funkcja weryfikacji PINem może być aktywna w aplikacji cały czas lub tylko w godzinach między 21:00 a 6:00. Uber potwierdził, że usługa będzie dostępna dla wszystkich kierowców i pasażerów do końca tego tygodnia.

Jednak przewoźnik zauważa, że jest to dopiero jedno z wielu planowanych rozwiązań, które mają na celu poprawę bezpieczeństwa pasażerów. W grudniowym raporcie Uber ujawnił, że w 2017 i 2018 doszło łącznie do 464 gwałtów oraz 5500 innych przypadków napaści seksualnej. I chociaż "krytyczne zdarzenia" miały miejsce w 0,0003 proc. przejazdów, to liczby wciąż są na tyle znaczące, że firma musi znaleźć nowe sposoby na radzenie sobie z problemem.

– Konfrontacja z przemocą seksualną wymaga uczciwości, a jedynie poprzez rzucenie światła na te kwestie możemy zacząć wyjaśniać coś, co dotyczy każdego zakątka społeczeństwa – powiedział Tony West w grudniowym raporcie na temat bezpieczeństwa Ubera.

Programy

Zobacz więcej
Źródło artykułu:www.dobreprogramy.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (7)