r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Uber

Strona główna Android Podróże i transport Taxi i wspólne przejazdy

Uber to aplikacja kontrowersyjnej usługi o tej samej nazwie. Jej założenia są bardzo proste, pomóc nam dotrzeć z punktu A do punktu B. Podróż odbywa się przy pomocy zrzeszonych w usłudze kierowców. To co odróżnia ją od od zwykłych usług taksówkarskich, to brak wymogu posiadania odpowiednich licencji. Swoje usługi w Uber może oferować właściwie każdy kto osiągnął odpowiedni wiek i ma samochód w dobrym stanie.

Galeria programu

Aplikacja mobilna pozwala nam zamówić samochód jak i rozliczyć podróż. Z jej poziomu logujemy się na nasze konto, bądź też zakładamy nowe. Wspierane jest logowanie za pomocą Facebooka oraz Google +. Jednym z wymogów podczas zakładania konta jest konieczność dodania naszej karty (może być debetowa) oraz numeru telefon za pomocą którego odbędzie się weryfikacja.

Główną część ekranu startowego zajmuje mapa. To na niej oznaczamy naszą lokalizację, bądź też miejsce z którego chcemy być odebrani. Możemy to zrobić ręczni stawiając w odpowiednim miejscu pinezkę albo podając dokładny adres. Ze względu na specyfikę usługi, nie jest możliwa rezerwacja przejazdu z wyprzedzeniem. Pojazd zamawiamy w momencie gdy potrzebujemy transportu.

W rozwijanym menu mamy dostęp do naszego konta oraz możliwość użycia kuponów zniżkowych. Dodatkowo za skuteczne polecenie aplikacji innym, możemy zyskać bon na 20 zł. Interfejs wpisuje się w standardowe wytyczne Androida. Jest przejrzysty i prosty w opanowaniu. Udogodnieniem jest też polska wersja językowa. Niestety nie radzi sobie dobrze z wszystkimi znakami, przez co czasem ujrzymy charakterystyczne krzaczki. Sama aplikacja dostępna jest za darmo, nie zawiera dodatkowych reklam.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Aplikacja Ubera zyskuje czat i możliwość ustalania celów pośrednich

7
OPROGRAMOWANIE 31.08.2017 | Oskar Ziomek (o.zio)

W aplikacjach mobilnych Ubera nadszedł czas na zmiany, a konkretnie dwie nowości, które mają być wynikiem licznych próśb ze strony samych użytkowników. W programie pojawia się właśnie czat oraz możliwość ustalania z góry pośrednich celów podróży, choć nie od razu będą one widoczne dla wszystkich. Jak często w takich przypadkach bywa, nowe funkcje prowadzane są bowiem etapami i dla wszystkich użytkowników Ubera będą dostępne w ciągu nadchodzących tygodni. Już teraz wiadomo jednak jaka będzie ich funkcjonalność. Pierwszą nowością jest czat, dzięki któremu oczekujący na kierowców użytkownicy…

Uber przestanie śledzić użytkowników po zakończeniu przejazdu

5
OPROGRAMOWANIE 29.08.2017 | Maciej Olanicki (b.munro)

Uber od początku swojej działalności napotkał spory opór zarówno ze strony korporacji taksówkarskich, jak i rządów z charakterystycznymi dla nich zapędami do regulacji. Zapewnie między innymi dlatego kierowcy, podobno bez wiedzy samego kierownictwa, wypracowali mechanizmy wczesnego ostrzegania oparte na śledzeniu zagrożeń i tagowaniu ich. Niestety, Uber śledził także użytkowników. Czas przeszły nie jest tu przypadkiem – Reuters informuje, że Uber zaprzestanie podobnych praktyk. O śledzeniu użytkowników przez Ubera aż do pięciu minut po opuszczeniu pojazdu pisaliśmy jeszcze w zeszłym roku.…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
Rafspik   1 #3 01.05.2017 12:24

Uber darmowy kod na 30 zł QJZ52T84UE ważny 3 miesiące, wpisz ten kod przy rejestracji lub później w menu płatności i masz darmowy pierwszy przejazd do kwoty 30 zł. Wystarczy poprać aplikację ze sklepu i zarejestrować się, pamiętaj wpisz kod QJZ52T84UE aby mieć 30zł na pierwszy przejazd Uberem. Polecam.

  #2 15.10.2016 08:23

aplikacja dobra, tylko szkoda, że kierowcy to nie przewoźnicy, a oszuści

mareczeks   2 #1 03.02.2016 02:21

Przy rejestracji polecam wpisanie kodu: cch9wue - otrzymasz wtedy darmowy przejazd o wartości 25zł :) Kod można też wpisać w aplikacji Uber w zakładce "Zniżki"

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.