r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a

Uber

Strona główna Android Podróże i transport Taxi i wspólne przejazdy

Uber to aplikacja kontrowersyjnej usługi o tej samej nazwie. Jej założenia są bardzo proste, pomóc nam dotrzeć z punktu A do punktu B. Podróż odbywa się przy pomocy zrzeszonych w usłudze kierowców. To co odróżnia ją od od zwykłych usług taksówkarskich, to brak wymogu posiadania odpowiednich licencji. Swoje usługi w Uber może oferować właściwie każdy kto osiągnął odpowiedni wiek i ma samochód w dobrym stanie.

Galeria programu

Aplikacja mobilna pozwala nam zamówić samochód jak i rozliczyć podróż. Z jej poziomu logujemy się na nasze konto, bądź też zakładamy nowe. Wspierane jest logowanie za pomocą Facebooka oraz Google +. Jednym z wymogów podczas zakładania konta jest konieczność dodania naszej karty (może być debetowa) oraz numeru telefon za pomocą którego odbędzie się weryfikacja.

Główną część ekranu startowego zajmuje mapa. To na niej oznaczamy naszą lokalizację, bądź też miejsce z którego chcemy być odebrani. Możemy to zrobić ręczni stawiając w odpowiednim miejscu pinezkę albo podając dokładny adres. Ze względu na specyfikę usługi, nie jest możliwa rezerwacja przejazdu z wyprzedzeniem. Pojazd zamawiamy w momencie gdy potrzebujemy transportu.

W rozwijanym menu mamy dostęp do naszego konta oraz możliwość użycia kuponów zniżkowych. Dodatkowo za skuteczne polecenie aplikacji innym, możemy zyskać bon na 20 zł. Interfejs wpisuje się w standardowe wytyczne Androida. Jest przejrzysty i prosty w opanowaniu. Udogodnieniem jest też polska wersja językowa. Niestety nie radzi sobie dobrze z wszystkimi znakami, przez co czasem ujrzymy charakterystyczne krzaczki. Sama aplikacja dostępna jest za darmo, nie zawiera dodatkowych reklam.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Uber uruchamia preautoryzacje: na zwroty trzeba będzie czekać nawet kilka dni

16
INTERNET 17.01.2018 | Jan Mentel (JAN 2.0)

Po niedawnym skróceniu czasu na anulowanie kursu, Uber wprowadza dziś kolejne zmiany, których użytkownicy raczej nie powitają z entuzjazmem. Uber wykorzystuje od teraz preautoryzacje wpłat. Oznacza to, że zanim pasażer wsiądzie do samochodu, kwota o wysokości szacowanego kosztu przejazdu zostanie zamrożona na jego koncie. Mechanizm dzisiaj został wprowadzony we wszystkich miastach Polski, w których funkcjonuje Uber, z wyjątkiem Warszawy. Tam preautoryzacja zostanie uruchomiona w późniejszym terminie. Preautoryzacja to czasowe zamrożenie środków na koncie, do którego dołączona jest karta…

Trybunał Sprawiedliwości: Uber to firma transportowa. Co to oznacza dla użytkowników?

30
BIZNES 20.12.2017 | Jan Mentel (JAN 2.0)

Europejski Trybunał Sprawiedliwości uznał, że Uber powinien być traktowany jako firma transportowa. Wyrok zapadł w sprawie wytoczonej przez zawodowy związek taksówkarzy z Barcelony. W efekcie każdy z krajów członkowskich w trakcie prac nad nowelizacją ustaw dotyczących transportu drogowego może powołać się na tę decyzję. Trybunał stwierdził, że firma pośrednicząca, która dzięki aplikacji mobilnej za opłatą łączy pasażerów z nieprofesjonalnymi kierowcami, w rozumieniu prawa Unii Europejskiej musi być traktowana jako usługa transportowa. Jednocześnie działalność Ubera musi zostać wyłączona…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 15.10.2016 08:23

aplikacja dobra, tylko szkoda, że kierowcy to nie przewoźnicy, a oszuści

r   e   k   l   a   m   a
r   e   k   l   a   m   a
Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.