Uber

Strona główna Android Podróże i transport Taxi i wspólne przejazdy
Pobierz program
lub zeskanuj:

Uber to aplikacja kontrowersyjnej usługi o tej samej nazwie. Jej założenia są bardzo proste, pomóc nam dotrzeć z punktu A do punktu B. Podróż odbywa się przy pomocy zrzeszonych w usłudze kierowców. To co odróżnia ją od od zwykłych usług taksówkarskich, to brak wymogu posiadania odpowiednich licencji. Swoje usługi w Uber może oferować właściwie każdy kto osiągnął odpowiedni wiek i ma samochód w dobrym stanie.

Aplikacja mobilna pozwala nam zamówić samochód jak i rozliczyć podróż. Z jej poziomu logujemy się na nasze konto, bądź też zakładamy nowe. Wspierane jest logowanie za pomocą Facebooka oraz Google +. Jednym z wymogów podczas zakładania konta jest konieczność dodania naszej karty (może być debetowa) oraz numeru telefon za pomocą którego odbędzie się weryfikacja.

Główną część ekranu startowego zajmuje mapa. To na niej oznaczamy naszą lokalizację, bądź też miejsce z którego chcemy być odebrani. Możemy to zrobić ręczni stawiając w odpowiednim miejscu pinezkę albo podając dokładny adres. Ze względu na specyfikę usługi, nie jest możliwa rezerwacja przejazdu z wyprzedzeniem. Pojazd zamawiamy w momencie gdy potrzebujemy transportu.

W rozwijanym menu mamy dostęp do naszego konta oraz możliwość użycia kuponów zniżkowych. Dodatkowo za skuteczne polecenie aplikacji innym, możemy zyskać bon na 20 zł. Interfejs wpisuje się w standardowe wytyczne Androida. Jest przejrzysty i prosty w opanowaniu. Udogodnieniem jest też polska wersja językowa. Niestety nie radzi sobie dobrze z wszystkimi znakami, przez co czasem ujrzymy charakterystyczne krzaczki. Sama aplikacja dostępna jest za darmo, nie zawiera dodatkowych reklam.

© dobreprogramy

Publikacje powiązane

Uber wprowadza nowy cennik dla długich przejazdów, jest pewien haczyk

20
04.04.2018  •  Maciej Olanicki

Uber ogłosił właśnie wprowadzenie zmian w cenniku. Dotyczyć one będą przede wszystkim opłat za długie przejazdy. Zamiast dodatkowego obciążania kosztami za przekroczenie kolejnych linii aglomeracyjnych, wprowadzone zostaną po prostu nowe stawki za kilometr. Dotąd Uber naliczał opłaty za przekroczenie granic miasta – było to kolejno 10 złotych za pierwszą strefę i 20 złotych za kolejną. Ponadto dodatkowe stałe opłaty były naliczane także w trasach do określonych miejsc – na przykład lotnisko. Teraz te opłaty przejdą do historii. Zastąpi je nowa stawka kilometrowa, jaka naliczana będzie po…

Uber uruchamia preautoryzacje: na zwroty trzeba będzie czekać nawet kilka dni

19
17.01.2018  •  Jan Mentel

Po niedawnym skróceniu czasu na anulowanie kursu, Uber wprowadza dziś kolejne zmiany, których użytkownicy raczej nie powitają z entuzjazmem. Uber wykorzystuje od teraz preautoryzacje wpłat. Oznacza to, że zanim pasażer wsiądzie do samochodu, kwota o wysokości szacowanego kosztu przejazdu zostanie zamrożona na jego koncie. Mechanizm dzisiaj został wprowadzony we wszystkich miastach Polski, w których funkcjonuje Uber, z wyjątkiem Warszawy. Tam preautoryzacja zostanie uruchomiona w późniejszym terminie. Preautoryzacja to czasowe zamrożenie środków na koncie, do którego dołączona jest karta…

Recenzje użytkowników

Zaloguj się, aby dodać swoją recenzję!

Komentarze

0 nowych
  #1 15.10.2016 08:23

aplikacja dobra, tylko szkoda, że kierowcy to nie przewoźnicy, a oszuści

Czy wiesz, że używamy cookies (ciasteczek)? Dowiedz się więcej o celu ich używania i zmianach ustawień.
Korzystając ze strony i asystenta pobierania wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.   
Polecamy w WP TechnologieWP TechnologieNowość w Mapach Google. Nawigacja będzie skuteczniejsza